שינויים בהגרלות מחיר למשתכן: לא יינתנו יותר העדפות לנרשמים המוקדמים

הסיבה לשינוי: מתוך הנרשמים שהוציאו תעודת זכאות עד אוגוסט 2016, שנהנו עד כה מעדיפות בהגרלות מחיר למשתכן, נותרו רק 174 זכאים פעילים שלא זכו בדירה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
קרית מוצקין מחיר למשתכן
קרית מוצקין, מחיר למשתכןצילום: דורון גולן

בהגרלה הגדולה הבאה שתיערך במסגרת מחיר למשתכן בסוף ינואר 2020, יוגרלו 75% מהדירות ללא תעדוף בין הסדרות – כך החליטה באחרונה הוועדה לתכנון ופיתוח במשרד האוצר, שאחראית על כללי הגרלות מחיר למשתכן.

משמעות ההחלטה היא שרק בהגרלה זאת, זכאי סדרות א' וב' יזכו לתעדוף, אך בהגרלות הגדולות הבאות התעדוף יבוטל לחלוטין והדירות יוגרלו באופן שוויוני בין הנרשמים. בהגרלות ההמשך (הגרלות שבהן לא נמצאו זכאים לכל הדירות) יישמר המנגנון שבו יש העדפה למחוסרי דיור על פני משפרי דיור.

ההחלטה התקבלה לאחר שבשלוש שנות קיומה של התוכנית, בוצע תעדוף פנימי בין הזכאים לפני מועד הוצאות תעודת זכאות. בסדרה א' נכללו זכאים שהוציאו תעודת זכאות עד אוגוסט 2016, ובסדרה ב' נכללו אלה שהוציאו אישורי זכאות עד ספטמבר 2017 - והם זכו לתעדוף על פני יתר הנרשמים, ששויכו לסדרה ג'.

משה כחלון
משה כחלוןצילום: אמיל סלמן

הסיבה לשינוי היא שלאחר שלוש ההגרלות הגדולות האחרונות של מחיר למשתכן שהתקיימו ב-2019, נותרו רק כ-174 זכאים פעילים מסדרה א' שנרשמו ולא זכו לדירה. לצדם, אלפים בודדים מהנרשמים בסדרה פשוט ויתרו על זכותם - ולא משתתפים בהגרלות. מנגד, מסדרה ג' השתתפו למעלה מ-22 אלף זכאים והם הנרשמים הפעילים ביותר.

מטרת ההחלטה היא לאפשר לזכאי סדרה ג' סיכוי ממשי לזכייה בהגרלות העתידיות, אולי מתוך חשש שמספר הדירות המוגרלות יקטן אם תוקם ממשלה חדשה בחודשים הקרובים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker