אחרי פתח תקוה והרצליה — הוד השרון מאיימת לטרפד תוכנית ענקית בשטחה

בעוד מוסדות התכנון מקדמים את תוכנית "נוף הירקון", הצפויה להוסיף 20 אלף יחידות דיור להוד השרון, בעירייה הודיעו כי יתנגדו לה כל עוד אינה כוללת אזורי תעסוקה והתחייבות להקמת תשתיות תחבורה לפני הבנייה למגורים ■ מינהל התכנון: "העירייה היתה שותפה לכל הליכי התכנון"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הוד השרון. עדיין בשלבי מעבר מיישוב כפרי לעיר
הוד השרון. עדיין בשלבי מעבר מיישוב כפרי לעירצילום: אלכס ליבק

בזו אחר זו מתנערות הרשויות המקומיות מההסכמות שהושגו בינן לבין הממשלה —ובפתחה של 2020 קשה לראות כיצד שוק הדיור יצליח לעמוד ביעד של הגדלת מלאי הדירות בהתאם לגידול באוכלוסייה.

עיריית פתח תקוה עתרה השבוע נגד תוכנית הבינוי הענקית על שטח מחנה סירקין; עיריית הרצליה הודיעה בעבר על כוונתה לעצור את כל תוכניות הבנייה בשטחה עד שהמדינה תקיים את הסכם הגג שנחתם עמה; וכעת הודיעה עיריית הוד השרון על כוונתה לבלום את אחת מתוכניות הדגל של מוסדות התכנון, שאמורה להוסיף לה כ–20 אלף יחידות דיור בשנים הקרובות.

לפני כשלושה ימים שיגרה עיריית הוד השרון מכתבים מטעמה למבקר המדינה מתניהו אנגלמן, ראש מטה הדיור זאב ביילסקי, ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ולדלית זילבר, ראש מינהל התכנון. במכתבים דרשה העירייה לעצור באופן מיידי את קידום תוכנית המתאר הארצית נוף הירקון (תמ"א 48/1), החולשת על 12 אלף דונם מצפון לכביש 5.

המכתבים נשלחו לאחר שהעירייה "גילתה", לטענתה, כי התוכנית תחייב אותה לתוספת של 20 אלף יחידות דיור לשטחה. בעירייה אומרים כי ללא פתרונות לעומסי התחבורה הכבדים שמעיקים כבר כיום על כביש 5, וללא שטחי תעסוקה שיבטיחו הכנסות מארנונה — התוכנית תיתקל בהתנגדות נחרצת מצדה. עוד נטען כי התוכנית המקודמת סותרת את תוכנית המתאר הכוללנית ותוביל להכפלת אוכלוסיית הוד השרון.

מסמך העקרונות לתוכנית נוף הירקון הוצג השבוע לאישור ועדת משנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע), והיום צפוי להתקבל לגביו מסמך החלטות שיוגש למועצה הארצית לתכנון ובנייה. מסמך העקרונות יהיה זה שיכתיב את מדיניות תכנון מפורטת לרובע מגורים חדש בכמה מתחמי דיור בדרום הוד השרון, לצד שמירה ופיתוח על מרחב מבואות הירקון ופיתוח של הגן הלאומי באזור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מסמך העקרונות מתייחס בהרחבה גם לתכנון ופיתוח התחבורה הציבורית באזור כביש 5 ומחלף מורשה. התוכנית, שצפויה להעמיס בינוי בהיקפים גדולים על הוד השרון — שעוד מצויה בשלבי המעבר מיישוב כפרי לעירוני — נוגעת גם לשטחים ברמת השרון ובמועצה אזורית דרום השרון וכך לצירי תנועה משמעותיים ביציאה מפתח תקוה.

בדיון שהתקיים ביום שלישי בוולנת"ע טען ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, כי מדיניות התכנון לאזור והגדלת העיר נקבעה מעל ראשיהם של נבחרי הציבור ברשויות המקומיות ועוררה את זעמם. לדבריו, לא נעשו צעדי תיאום ראשוניים מול משרדי הממשלה — האחראים לקידום ולמימון פיתוח התשתיות הנדרש בשטח התוכנית.

כוכבי אמר ל–TheMarker: "דירה להשכיר (החברה הממשלתית לבניית דירות להשכרה לטווח ארוך; ג"מ) ומינהל התכנון מנסים לנצל תקופה שאין בה קובעי מדיניות, ושלטון הפקידים חוגג ודוהר קדימה. בישיבת שהתקיימה ראינו בלגן מוחלט, חוסר תיאום עם משרדי ממשלה אחרים או עם תוכניות קודמות, ובריחה מכל התחייבות ללוחות זמנים או לבדיקות היתכנות כלכלית שיוכיחו שהמהלך הוא בר ביצוע ולוקח בחשבון את היכולת של רשות מקומית לקיים את עצמה. הדבר היחיד שמעניין אותם זה לקדם עוד יחידות דיור שיישבו על המדף ולהשיג יעדי תכנון לאומיים של עשרות אלפי דירות בצפיפות גבוהה".

במכתב ששיגרה עיריית הוד השרון נטען כי "התוכנית מתערבת באופן בוטה בתחומה המוניציפלי של העיר". לטענת העירייה, בעוד שתוכנית מתאר ארצית אמורה לקבוע מדיניות תכנון למרחב גדול ולעסוק בתשתיות ובפארק הלאומי, הרי שתוכנית זו חורגת מסמכויות אלו ומקדמת בעיקר תכנון אגרסיבי של מתחמי דיור, שמנותק מתוכניות הקיימות בעיר, ובהן תוכנית תעש השרון שאמורה להעשיר את העיר באלפי יחידות דיור, ותוכנית המתאר המצויה בימים אלו בדיון בהתנגדויות בבית המשפט העליון לפני אישורה הסופי. מנגד, במינהל התכנון טוענים כי מסמך העקרונות שהוצע מאגד את כלל התוכניות הקיימות.

מתיחת פנים אגרסיבית: התוכנית להוד השרון

לטענת העירייה, "המדינה מקדמת תכנון מסיבי ודורסני תוך הסתרת נתונים מהותיים ומשמעותיים מהעירייה. נציגי העירייה מוזמנים לישיבות העבודה מעת לעת, ואולם נראה כי הנושאים המהותיים בתוכנית נסתרים מהם, ולא בכדי. המדינה מגדילה את ההיצע באיזורי הביקוש — אך מתעלמת מהצרכים העירוניים והאזוריים (...) לא נמצאו בתוכנית פתרונות תחבורה משמעותיים, תכנון תשתיות מים וביוב, הוספת שטחי תעסוקה ומסחר וכמובן שטחי ציבור".

בנוסף נטען כי צוות התכנון של המדינה מסרב לדון עם העירייה על יצירת מקורות הכנסה תמורת הגידול המסיבי בתושבים, ועוסק רק בהגדלת מספר יחידות הדיור. בעירייה מודאגים מכך שאין מתחמי תעסוקה בכלל אלא בעיקר שימושים מעורבים. "לא ייתכן שהמדינה תיהנה מהגדלת ההיצע, והעירייה תאלץ לשאת בכל העלויות הנובעות מהגידול בתושבים וכן בטיפול בפארקים הירוקים, שלא ברור מי יישא בעלויות התחזוקה שלהם".

ממכתב הדרישה של העירייה עולה כי עד כה לא הוצג בפני העירייה כל מסמך כלכלי הבוחן את הצרכים הכלכליים הנדרשים לעיר בכדי לממש את התוכנית. כך למשל התוכנית קובעת פארקים עירוניים – איך איננה כוללת התייחסות לאחריות ותחזוקת הפארקים. לטענת העירייה העיר סובלת כבר היום ממחסור במקורות הכנסה וחסר בשטחי תעסוקה ותוכנית המתאר הכוללנית הקיימת לעיר מייעדת הקצאה של 1.95 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר.

מתרכזים בתחבורה

התנגשות הרצונות והתוכניות נוצרה בשל הקיפאון הפוליטי, בהיעדר ממשלה מתפקדת ולנוכח אוזלת ידו של מטה הדיור במשרד האוצר, שהיה אמור להיות החוליה המקשרת בין הרשויות המקומיות למשרדי הממשלה בכל הנוגע לתוכניות בנייה למגורים. הפער והנתק בין ראשי הערים לבין הדרג הפקידותי בולט אף יותר על רקע השיתוק בו מצויה הממשלה והמשרדים הרלוונטיים: האוצר, התחבורה, הבינוי והשיכון והפנים. שיתוק זה, שנובע ממערכת בחירות שלישית בשנה, מאפשר לפקידות לקדם תוכניות בלי שום חסם פוליטי. נדמה כי מדובר בפריחה מקצועית למתכננים שיכולים כעת לקדם תכנון בלי להשתתף במשחק הפוליטי, ואולם השיתוק הממשלתי גם גורם לחוסר ודאות באשר למימושן של התוכניות וההיתכנות הכלכלית והפוליטית שלהן.

ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי
ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכביצילום: תומר אפלבאום

בניגוד לטענותיו של ראש עיריית הוד השרון, בדיון השבוע בוולנת"ע ביקשו נציגי מינהל התכנון להתמקד בהצגת תכנון המרחב בדגש על מערכת התחבורה המוצעת לאזור, יצירת קישוריות גבוהה ופיתוח נתיבי תחבורה ציבורית. מסמך העקרונות שהוצג מתייחס לרשת קווי תחבורה ציבורית ונתיבי נסיעה על אופניים, לצד פיתוח מתח"מ (מרכז תחבורתי משולב הכולל תחנת רכבת ומתחם חנה וסע) במחלף מורשה, שינקז אליו את הקו הירוק של הרכבת הקלה, מספר נת"צים, וגישה למתע"ן (מערכת תחבורה עתירת נוסעים) חדש של דרך הקרויה "דרך הים".

הדרך המוצעת צפויה לחצות את כל הוד השרון, דרך שטחים חקלאיים של המועצה האזורית דרום השרון וקרקעות בבעלות פרטית, ולחבר את השכונות המתוכננות בדרום העיר לצפונה. קוי המטרו לא צפויים לעבור בקרבת שטחי התוכנית.

ראשי העיריות שהשתתפו בדיון דרשו לעגן את פתרונות התחבורה בלוחות הזמנים, וכן לקבל התחייבות מהמדינה כי הגידול בתושבים יבוצע בהדרגה ולפי התקדמות תשתיות התחבורה החדשות. לפי מקורות במינהל התכנון, הוולנת"ע תאמץ את הדרישה. מכאן, שבמינהל צפויים לגייס את משרד התחבורה והאוצר להבטיח את לוחות הזמנים והתקציבים, כך שכל מתחם יפותח רק אחרי שהוקמה תשתית תחבורה מתאימה.

בשלב זה הוקצו לטובת התכנון כ–17 מיליון שקל, והגופים המובילים את התכנון הם חברת דירה להשכיר ומינהל התכנון. בעוד שדירה להשכיר עוסקת בעיקר במתחמי דיור ואין לה ניסיון רב בפיתוח תשתיות ענק מורכבות, תוכנית נוף הירקון תצריך עיסוק ניכר בהנחיות לשיקום גדות הנחל ואפיקיו, פיתוח מבנים לשימור, הקמה של מערכת שבילי הליכה ורכיבה לאורך הנחל, וכן הוראות לשיקום יובלי הירקון ובהם הנחלים הדרים, הדס וקנה.

זאב ביילסקי, ראש מטה הדיור
זאב ביילסקי, ראש מטה הדיורצילום: מיכל פתאל

"לא נרוץ אחרי דירות"

לפי מקורות בוולנת"ע, מסמך ההחלטה שיוגש למועצה הארצית לתכנון ובנייה יקבע כי המטרה העיקרית של התוכנית היא שמירת הגן הלאומי הירקון כשטח פתוח, ולא רק הגדלת יחידות הדיור. בנוסף, בעקבות בקשת המועצה האזורית דרום השרון, בוולנת"ע ינסו להבטיח פיתוח מינימלי בלבד במתחם תעש מזרח, כמו גם הימנעות מקביעת יעד מספרי ליחידות הדיור במתחמים המתוכננים ועבודה לפי עקרונות תכנון וצפיפות. "התוכנית לא תרוץ אחרי מספר הדירות", אמרו בכירים במינהל.

ממינהל התכנון נמסר כי "מדובר במסמך מדיניות המציג ראייה רחבה וכוללת למתחם המצוי במרכז הארץ ומהווה המשך לרצף הבינוי העירוני. לצד הצורך בפיתוח במרכז הארץ לאור הגידול באוכלוסייה, המסמך משמר בראש ובראשונה מאות דונמים של שטחים ירוקים בהם נחל הירקון שיהוו הריאה הירוקה של אזור השרון והמטרופולין כולו. כמו כן, מסמך העקרונות מציע שיפור דרמטי של מערך התחבורה הציבור במרחב. בניגוד לנטען, נציגי הרשויות היו שותפים לאורך כל הליך התכנון ומינהל התכנון ימשיך בשיח עמם".

מזאב ביילסקי, ראש מטה הדיור, נמסר: "ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, שם בראש סדר העדיפויות את טובת תושבי העיר והציג בפני המטה את חששותיו בנוגע לפיתוח תחבורה ציבורית ותשתיות משלימות לצד פיתוח עירוני. לאור זאת, התקיים השבוע דיון בוולנת"ע במטרה לגבש תוכנית איכותית עבור האזור כולו והוד השרון בפרט שתובא לאישור המועצה הארצית בקרוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker