הסכם גג חדש לרמת גן: תמיכת המדינה עשויה להגיע ליותר ממיליארד שקל

התמיכה הממשלתית תינתן בתמורה לתכנון ובנייה של 9,000 יחידות דיור בבנייה חדשה ובהתחדשות עירונית ■ התמיכה הישירה בעיר תסתכם ב-550 מיליון שקל

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהןצילום: ניר קידר
הדר חורש

עיריית רמת גן ומשרד האוצר הציגו אתמול (א') את טיוטת הסכם הגג החדש, לאחר שראש העיר כרמל שאמה הכהן ביטל את טיוטת ההסכם שנחתמה עם קודמו בתפקיד, ישראל זינגר.

לפי ההסכם הנוכחי, תינתן לרמת גן תמיכה כספית בתמורה לתכנון ובנייה של 9,000 יחידות דיור בבנייה חדשה ובהתחדשות עירונית. התמיכה הישירה בעיר תסתכם ב-550 מיליון שקל, ותכלול בעיקר השתתפות בתשתיות חינוך לתוספת התושבים לעיר. לפי הערכות, התמיכה הממשלתית עשויה להגיע ליותר ממיליארד שקל.

התמיכת הכספית בעיר אמורה לזרום בהתאם לקצב ביצוע התוכניות. עם החתימה, בשלב הראשון של ביצוע ההסכם, צפויה העירייה לקבל מהמדינה 25 מיליון שקל. עיקר הבנייה החדשה מתוכננת ממזרח לכביש 4 (כביש גהה), שם מתוכננות להיבנות 8,700 דירות. ההסכם כולל סלילת כבישים ראשיים בהיקף צנוע של 5.5 קילומטרים.

במסגרת ההסכם התחייבה רשות מקרקעי ישראל להקצות לרמת גן שטחים משלימים להתחדשות עירונית. ההסכם עם הרשות יאפשר לעירייה להציע לקבלנים המבצעים פרויקטים של התחדשות עירונית לבנות דירות נוספות על שטחים מחוץ למרכז העיר, על מנת למנוע צפיפות יתר במרכז העירוני. ההסכם אמור לצאת לפועל במהלך עשר השנים הקרובות.

שאמה הכהן אמר באירוע החתימה כי מדובר בהסכם משופר בהרבה מההסכם שעליו חתם קודמו לתפקיד, למרות שמרבית תוכניות הבנייה הכלולות בו הוצגו בעבר. הוא הוסיף כי ההסכם יסייע לשיפור מערכת החינוך בעיר. לדבריו, ההסכם יכלול בין היתר את שיפוץ הפארק הלאומי ברמת גן והספארי; חידוש אזור מרכז העיר ובניית גשר מעל כביש 4, שיחבר את חלקה המזרחי של העיר עם חלקה המערבי, באזור שכונת נווה יהושוע; וכן שני גשרים נוספים להולכי רגל. באזור מתחם הבורסה יוקמו שלושה מגדלים נוספים ויוקצו בתי מגורים לצעירים.

הסכמי הגג שעליהם חותמת הממשלה עם הרשויות המקומיות מאפשרים התנעה של מיזמי דיור - אולם מדובר במעין הצהרות כוונות שאינן מחייבות, ולא ברור אם יעוגנו בתקציבי המדינה שיאושרו בעתיד. כאשר ההסכמים מגיעים לכדי ביצוע מתלוננים מרבית ראשי הרשויות על כך שהממשלה לא עומדת בהסכמים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker