שכונת מגורים חדשה מתוכננת באבו גוש: תוסיף 650 דירות ליישוב

התוכנית כוללת 650 יחידות דיור בבנייה נמוכה, אזור תעסוקה ו-40 דונם של שטחים פתוחים

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אבו גוש
אבו גושצילום: רפי קוץ

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) אישרה תוכנית נוספת למגורים בחלקו הצפון-מזרחי של אבו גוש, שתאפשר הוספת 650 יחידות דיור. על פי התוכנית, המבנים יישארו בבנייה נמוכה יחסית של עד ארבע קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 20 דונם עבור שטחים לצורכי ציבור ו-40 דונם של שטחים פתוחים ובהם פארק שכונתי.

תוכנית זו מצטרפת לתוכנית שאושרה בנובמבר 2017 בוותמ"ל, להקמתן של 600 דירות חדשות בשטח של כ-230 דונם במערב היישוב. תוכנית זו הגדירה גם היא בנייה בגובה נמוך של עד 4 קומות, וכללה מלון חדש ובו 100 חדרים. בשנתיים האחרונות נשמעו התנגדויות להרחבת אבו גוש, הן בקרב גורמים ביישוב עצמו והן בקרב תושבי היישובים הסמוכים, שחששו מפני שינוי צביונו של היישוב.

אבו גוש היא מועצה מקומית שבה מתגוררים כ-8,000 תושבים, ועל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לסוף 2017, היא מדורגת באשכול 3 מתוך 10 במדד החברתי-כלכלי. התוכנית קודמה ביוזמת משרד הבינוי והשיכון על ידי משרד אבי בן גור אדריכלות ובשיתוף המועצה המקומית. במינהל התכנון ציינו כי תוכנית המתאר של אבו גוש מדגישה את המחסור בשטחי תעסוקה באזור וכי תוכנית המגורים החדשה משלבת אזור תעסוקה של 37 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה וכן 2,000 מ"ר שטחי מסחר שכונתי.

סגן הממונה על התקציבים באוצר ויו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר, התייחס לתוכנית וציין כי "התכנית מצטרפת לתוכנית הרובע המערבי שאושרה בישוב ב-2017, ובכך מהווה צעד משמעותי נוסף בפיתוח היישוב ובהקלה על מצוקת הדיור שחווים תושביו. יחד עם הגדלת מלאי השטחים הציבוריים וחיזוק הבסיס הכלכלי צפויה התוכנית להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים בישוב".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker