700 דירות, 100 אלף מ"ר לתעסוקה: אור ירוק לשכונה חדשה בגבעת שמואל

השכונה תשתרע על שטח של 167 דונם בחלקה הצפוני של העיר, ותכלול פארק של 30 דונם ■ התכנון מחזק את ההליכה ברגל והשימוש באופניים ובתחבורה ציבורית

עדי כהן
עדי כהן
הדמיית השכונה החדשה בגבעת שמואל
הדמיית השכונה החדשה בגבעת שמואלצילום: פרחי-צפריר אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה היום (ד') תוכנית להקמת שכונת מגורים בגבעת שמואל. לפי התוכנית, השכונה תשתרע על כ-167 דונם בחלקה הצפוני של העיר, ותכלול 719 יחידות דיור שיוקמו בתשעה מגדלים בני 25-20 קומות. בנוסף, ייבנו כ-350 יחידות דיור מוגן, 96 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר ו-28 אלף מ"ר שיוקצו לשטחי ציבור.

התוכנית הוגשה על ידי עיריית גבעת שמואל והוכנה על ידי צוות תכנון בראשות האדריכל יוסי פרחי. מתוך כלל יחידות המגורים בתוכנית, 144 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות. שטחי התעסוקה יוקמו בארבעה מבנים בני 12 קומות שייבנו לאורכו של כביש 4. שתי הקומות התחתונות ישמשו למסחר. בתוכנית מוצעת הקמת פארק של 30 דונם, הכולל שטחי איגום, כחלק מפתרון הניקוז של גבעת שמואל.

בנוסף, התוכנית כוללת הקמה של כיכר עירונית בלב השכונה. זו תהיה מוקפת בחזיתות מסחריות ומבני ציבור ותאפשר נגישות לרחובות הראשיים ולשטחי הציבור. בהיבט התחבורתי, התוכנית מתחברת למערך הרחובות הקיים של העיר. ברחובות המתוכננים יהיו שבילי אופניים לצד צירי ההליכה. לאור הקומפקטיות של גבעת שמואל, התכנון המוצע מחזק את ההליכה ברגל והשימוש באופניים ובתחבורה ציבורית.

גיבושה של התוכנית נעשה על בסיס מדיניות תכנונית שנקבעה ערב הכנתה לכל האזור הצפוני של העיר. את המדיניות גיבשו העירייה ולשכת התכנון מחוז מרכז, ובה הוגדרו צפיפות יחידות הדיור בעיר, נפחי הבינוי, והיחס בין הבנייה למגורים לתשתיות הנדרשות, לשטחי הציבור ולצרכים התחבורתיים בעיר.

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, אמרה: "גיבוש מדיניות התכנון לאזור הצפוני של גבעת שמואל, בשיתוף העירייה, איפשר קידום מהיר של תוכנית איכותית הנותנת מענה למגוון אוכלוסיות, בד בבד עם צורכי הציבור והתשתיות הנדרשות לעיר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker