עקב ביטול הקו החום של הרכבת הקלה: המדינה לא תבנה רבע מיליון דירות

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז החליטה על ביטולן של תוכניות לאורך התוואי שנגנז - ברמלה, לוד, באר יעקב וראשון לציון ■ "ללא ודאות עולה חשש שלא יהיה מענה תחבורתי הולם"

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דגם של הרכבת הקלה בתל אביב
דגם של הרכבת הקלה בתל אביבצילום: אייל טואג

כתוצאה מביטול הקו החום של הרכבת הקלה - הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז החליטה היום (ג') על ביטולן של שורת תוכניות להקמת רבע מיליון דירות לאורך התוואי שנגנז - ברמלה, לוד, באר יעקב וראשון לציון.

"ללא ודאות ביצוע בפועל של הקו החום של הרכבת הקלה - עולה חשש כבד כי תוספת הפיתוח המשמעותית, המתאפשרת על פי מסמך המדיניות, תיוותר ללא מענה תחבורתי הולם, תייצר עיוותים תכנוניים, ותעמיס ללא פרופורציה על הצירים הקיימים", נימקה הוועדה את ההחלטה במסמך שהוציאה. בסוף המסמך נכתב: "לפיכך מחליטה הוועדה לא ליישם לאורך ציר זה את היקף הזכויות המוצע במסמך המדיניות כל עוד אין ודאות בדבר ביצוע הקו החום של הרכבת הקלה".

על פי תוכנית המתאר הארצית לתשתיות תחבורה, מאושרים במטרופולין שבעה קווי רכבת קלה, שיוצרים רשת המוכוונת למרכז המטרופולין. תוואי זה עובר בתחומן של עשר רשויות במחוז מרכז, לרוב במרכזי הערים ולאורך צירים עירוניים ראשיים. רשת זו, מיועדת לתת מענה לפיתוח הצפוי במטרופולין, והיא תאפשר פיתוח מואץ לאורך צירים אלה. כפי שהזכירה גם הוועדה המחוזית במסמך ההחלטה שפירסמה, יעדי הדיור שסימנה המדינה בתוכנית האסטרטגית, שהתפרסמה ב-2017,  הם כ-633 אלף יחידות דיור במחוז מרכז עד 2040.

במסגרת תנופת הבנייה והדהירה לעבר יעדי המדינה בתחום הדיור, בחנו מוסדות התכנון את פוטנציאל הפיתוח לאורך צירי הרכבת הקלה העוברים במחוז מרכז. זאת, מתוך תפישתם כמוקד עירוני בעל יכולת לקלוט בינוי אינטנסיבי ופיתוח רב. על פי כן, בכפוף לתוכנית הרכבת הקלה כ-300 אלף יחידות דיור תוכננו עד כה, לצד עשרות אלפי מ"ר למסחר, משרדים ותעסוקה.

עיקר הפיתוח - כ-250 אלף יחידות דיור - תוכנן לקום לאורך 28 הק"מ לאורכם אמור היה להשתרע הקו החום של הרכבת הקלה, המצוי כולו בתחום מחוז מרכז. ואולם, לאחרונה נודע כי למרות שאושרה תוכנית מפורטת לקו החום - הוחלט מטעמים שונים לא לקדמו כציר רכבת קלה - אלא להחליפו בפרויקט אחר, מצומצם יותר, של מערך אוטובוסים הקרוי BRT (Bus Rapid Transit). מצדה של הוועדה המחוזית, החלפת הרכבת הקלה בפתרון מצומצם זה אינה מספקת נוכח היקפי הפיתוח המתוכננים - ויביא לפגיעה באיכות התכנון, ולעומס על התשתית הקיימת.   

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר, אמר: "ההחלטה של מחוז מרכז היא ההוכחה שמדיניות התכנון כולה מכוונת לתכנון הנשען על תחבורה ציבורית איכותית. צר לנו שדווקא באזורי הביקוש כמו ראשון לציון החליטו לוותר על הקו החום שאמור היה לתת מענה לאלפי תושבים. החלטה זו של מחוז מרכז היא בהתאם למסמך הנחיות שקידם מינהל התכנון שמטרתו להנחיל את התפישה, שלפיה התנועה במרכזים העירוניים בישראל צריכה להישען בראש ובראשונה על תנועת הולכי רגל, רוכבי אופניים ותחבורה ציבורית. אנחנו לא רוצים שכונות חדשות שיוקמו ללא גישה לתחנות לתחבורה ציבורית המונית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker