יותר מחצי מיליארד שקל: האחים נקש וישראל קנדה רוכשים את מנרב פרויקטים

הצדדים ישלימו את המשא ומתן ויתקשרו בהסכם מיזוג במהלך ינואר 2020, ואז תימחק מנרב פרויקטים מהבורסה ■ ממנרב נמסר: "נמשיך לפעול במסגרת מנרב אחזקות לפיתוח תחומי פעילות הליבה של הקבוצה"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
אברהם קוזניצקי
אברהם קוזניצקיצילום: אייל טואג

מנרב פרויקטים תימכר לבעלות פרטית משותפת של האחים נקש (על ידי החברה א.ר ראם פרויקטים) וישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, כך דיווחה החברה היום (ג'), לאחר שהצדדים הסכימו על עיקרי ההבנות לקראת השלמת העסקה. העסקה בוצעה לפי שווי של 550 מיליון שקל למנרב פרויקטים, בעוד שווי השוק של החברה נאמד ב-524 מיליון שקל. רווח ההון לפני מס הצפוי למנרב אחזקות, ככל שתושלם העסקה, נאמד בכ-50 מיליון שקל.

לפי הדיווח של ישראל קנדה לבורסה, הצדדים ישלימו את המשא ומתן ויתקשרו בהסכם מיזוג במהלך ינואר 2020, ואז תימחק מנרב פרויקטים מהבורסה. המו"מ המתקיים הוא להתקשרות בהסכם מיזוג משולש הופכי, שבמסגרתו ירכשו הרוכשים גם את אחזקות הציבור בחברה, כך שעם השלמתו יימחקו מניותיה של מנרב פרויקטים מהמסחר בבורסה בתל אביב והחברה תיהפך לחברה פרטית, וזאת בהתאם לדין החל על מיזוג משולש הופכי.

מנרב פרויקטים

מלוא מניות החברה יירכשו באמצעות חברה בת ייעודית שתוקם לצורך ביצוע העסקה, ותוחזק בחלקים שווים בין האחים נקש לישראל קנדה, כך זאת בכפוף לאישור האסיפה הכללית של החברה. האחים נקש משתפים פעולה כבר היום עם מנרב בפרויקט הירקון 37-33 בתל אביב.

מנרב פרויקטים נמצאת בשליטת אברהם קוזניצקי, המחזיק ב-72.8% מהון החברה ומזכויות ההצבעה בה, דרך מנרב אחזקות. ילין נאמנות שבשליטת ילין לפידות, מחזיקים בכ-9.5% ממניות החברה והפניקס בכ-5%.

האחים נקש
האחים נקשצילום: ללא קרדיט

קוזניצקי, שמשמש יו"ר מנרב אחזקות, ופיני דקל, מנכ"ל החברה, מסרו כי "עסקת המיזוג למכירת מלוא מניותיה של חברת הבת מנרב פרויקטים מובאת לפי שווי הגבוה משמעותית מההון העצמי, ובמחיר מניה הגבוה משמעותית ממחיר המניה בהנפקת החברה ב-2017. עסקה זו תניב לנו רווח הון ותזרים מזומנים משמעותי, ולאחריה נמשיך לפעול במסגרת מנרב אחזקות לפיתוח תחומי פעילות הליבה של הקבוצה, ובכלל זה המשך פעילות הייזום למגורים וכן תחום הנכסים המניבים וליהנות מהמותג החזק של מנרב בשווקים אלה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"במקביל לכך, אנו מקדמים מהלך אסטרטגי לשינוי המבנה הארגוני של הקבוצה ובין היתר תמוזג מנרב הנדסה (הזרוע הקבלנית של הקבוצה) עם חברת האם, מנרב אחזקות. השינויים הארגוניים צפויים להביא לשיפור וייעול התהליכים הארגוניים בקבוצת מנרב, לשפר את חוסנה הפיננסי, ולהביא אותה לנקודת זינוק חזקה יותר להמשך הדרך".

בנוסף, מדווחים במנרב על תוכנית לשינוי ארגוני, כך שמנרב הנדסה (חברה בת בבעלות ובשליטה מלאה של החברה) תתמזג עם חברת האם מנרב אחזקות, ובנוסף להמשך ביצוע פעילות יזום פרויקטים לבנייה בחברה עצמה ולא באמצעות חברת הבת מנרב פרויקטים, גם פעילות עבודות הקבלנות תבוצע בחברה עצמה. בנוסף, תכלול התוכנית פישוט של מבנה החזקות הקבוצה – כאשר כחלק מכך תפעל החברה לפירוק חברות ריקות מפעילות או חברות שאין טעם כלכלי בהחזקתן.

פרויקט תמ"א 38 של מנרב
פרויקט תמ"א 38 של מנרב

מטרת התוכנית, בין היתר, היא להביא לניהול ותפעול מאוחד של החברות המתמזגות, שיוביל לחיסכון בהוצאות ובעלויות תפעוליות, חיסכון בזמן ניהולי, העמקה ושיפור של יכולות הפיקוח והבקרה על הפעילות העסקית של החברות המתמזגות, ייעול העבודה מול ספקים ולקוחות וריכוז ידע לצורכי ייעול המערך הארגוני של החברה, תוך יצירת מבנה עסקי ומשפטי אופטימלי.

ההון העצמי של החברה, נכון ל-30 בספטמבר 2019, טרום העסקה האמורה, עומד על 709 מיליון שקל. חברת מנרב אחזקות נוסדה ב-1969 על ידי אברהם קוזניצקי. עיקר פעילותה של החברה היא בענף הנדל"ן על תחומיו השונים: ייזום פרויקטים לבנייה למגורים; זכיינות בשיטת B.O.T; ביצוע עבודות קבלניות לבנייה ותשתיות במגזר הציבורי, העסקי והפרטי; פעילות נדל"ן בארה"ב; השכרה וניהול נכסים מניבים, וכן החזקה במניות קוואליטס המייצרת ומשווקת תוספי מזון המופקים מאצות.

מברק רוזין נמסר כי "ישראל קנדה רואה ברכישה פוטנציאל משמעותי להרחבה מהותית של פעילות הייזום בחברה, רכישה שתיצור סינרגיה עם הפעילות הקיימת ותוסיף ערך מהותי לחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker