1,580 יחידות דיור חדשות: אושרה תוכנית הענק להתחדשות עירונית בקרית ים

הדירות ייבנו במבני מגורים בני 26-7 קומות, במקום 260 דירות קיימות, ולצדן מבני ציבור וכ-11 אלף מ"ר למסחר ■ התוכנית משתרעת על 182 דונם וממוקמת בין הרחובות ספיר ושדרות ירושלים

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית התוכנית להתחדשות עירונית בקרית ים
הדמיית התוכנית להתחדשות עירונית בקרית ים צילום: גורדון אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה היום (ד') למתן תוקף את תוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה ביותר שאושרה עד היום באזור חיפה - אשר תבוצע בקרית ים. במסגרת התוכנית, צפויות להיבנות 1,580 יחידות דיור, במבני מגורים בני 26-7 קומות, שייבנו במקומן של 260 דירות קיימות.

התוכנית, שאותה יזמה עיריית קרית ים וקודמה בשיתוף עם האדריכלית דורית שפינט, משתרעת על שטח של 182 דונם, וממוקמת בין הרחובות ספיר ושדרות ירושלים, בקרבת הציר שבו עוברת כיום המטרונית, ומצפון לשדרות צה"ל, שבו צפויה לעבור המטרונית בעתיד. לצד יחידות הדיור, כוללת התוכנית את הקמתם של מבני ציבור וכ-11 אלף מ"ר למסחר - רובם בחזיתות מסחריות שייבנו לאורכם של בנייני המגורים. מכלל יחידות הדיור החדשות בתוכנית, 316 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות.

הדמיית התוכנית להתחדשות עירונית בקרית ים
הדמיית התוכנית להתחדשות עירונית בקרית יםצילום: גורדון אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

התוכנית שאושרה עתה כפופה ותואמת לתוכנית המתאר הכוללנית של קרית ים, וכן מהווה חלק מתוכנית ההתחדשות העירונית של העיר. כמו כן, התוכנית מתייחסת למרחבים הציבוריים בעיר, תוך הטמעת מערכת שבילים שיחברו בין חלקי העיר השונים, ויפתחו את הגישה לשדרות ספיר שבמערב העיר לכיוון הים.

מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד, ציינה כי "מדובר בתוכנית חשובה לעיר, אשר התפתחותה נסמכת על התחדשות עירונית ושיפור המרקם הקיים. התוכנית חולקה למתחמים בגדלים שונים, כאשר הסבירות לתחילת מימושם היא גבוהה, לאור זמינותם, דבר שעשוי לעודד את השפעתה החיובית על סביבתה הקרובה, הכוללת מבנים רבים שנדרשים לשיפור או פינוי-בינוי שלהם. גבולות התוכנית הם בממשק עם תוכניות התחדשות עירונית שבהכנה, ועל כן, הזמינות הגבוהה למימוש התוכנית הנדונה תיתן אופק ליתר המתחמים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker