נוף לים: ראשל"צ מקדמת מלון ראשון - ופיתוח דרמטי של רצועת החוף

המלון מתוכנן לקום על קרקע שבבעלות העירייה בשטח של 6,116 מ"ר ■ בנוסף למלון, במגרש ובסביבתו יוקצו גם שטחים למגורים, מבני ציבור, מסחר, שטחים ציבוריים וחניה ציבורית ■ במכרז להקמת מלון בוטיק במתחם בית העירייה הישן זכתה חברת מאיה תור בשיתוף חברת מלונות צרפתית

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
חוף הים בראשון לציון
חוף הים בראשון לציוןצילום: דוברות עיריית ראשון לציון

בימים אלה מפרסמת עיריית ראשון לציון קול קורא לקבלת הצעות להקמה והפעלה של מלון בחוף הים. המלון מתוכנן לקום על קרקע שבבעלות העירייה, ששטחה 6,116 מ"ר, ברחוב אח"י דקר. הקרקע גובלת עם חוף הים, ובשטח צפוי להיות גם מסחר. זה יהיה המלון הגדול בראשון לציון - שעד כה לא הציעה חדרי מלון רבים.

הפנייה הנוכחית של העירייה מיועדת בעיקרה לספקים, יחידים או תאגידים בעלי ניסיון במלונאות ונועדה לצורכי קבלת מידע על האפשרויות העומדות בפני העירייה. עדיין לא מדובר בקבלת הצעות או תהליך מכרזי. מטרת הפנייה של העירייה היא להבין את ההיתכנות הכלכלית והתפעולית של הפעלה של בית מלון במתחם, ולקבל מידע ופרטים על האפשרות לשלב שימושים ציבוריים הפתוחים לקהל הרחב בשטח זה. בנוסף למלון, במגרש ובסביבתו יוקצו גם שטחים למגורים, מבני ציבור, מסחר, שטחים ציבוריים וחנייה ציבורית.

מלון זה יצטרף למלון הבוטיק שייבנה בקרוב במתחם בית העירייה הישן, שהוקם ב-1888 ומיועד לשימור. המלון שייבנה בבית העירייה הישן יכלול 32 יחידות אירוח. במכרז שניהלה העירייה להקמת המלון זכתה חברת מאיה תור בשיתוף חברת מלונות צרפתית המנהלת עשרות בתי מלון באירופה.

טיילת עם חיבור לבת ים

לפי התכנון שמקדמת העירייה, השטח עליו יבנה המלון יכלול טיילת עליונה שתחובר בגשר הולכי רגל לטיילת בת ים וטיילת תחתונה שתחובר לאזור חוף הרחצה ותהיה פתוחה לציבור הרחב. המהלך מתחבר למהלך רחב יותר המקודם בימים אלו, והוא תוכנית המיתאר להקמת מרינה חדשה בגבול בת ים-ראשון לציון.  

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בדצמבר 2018 פירסמו במנהל התכנון תוכנית מיתאר ארצית להקמת מרינות לאורך חופי הים התיכון, לאחר שתמ"א 13 (תוכנית ארצית למעגנות בים התיכון) הצביעה על מחסור עתידי במעגנות (מרינות) בחופי המדינה בעשורים הבאים. המרינה המתוכננת בגבול בת ים-ראשון לציון מתוכננת לקלוט כ-250 מקומות עגינה, ספורט אתגרי וחינוך ימי.

רז קינסטליך
רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציוןצילום: תמר מצפי

שטח החוף של ראשון לציון משתרע על 8 ק"מ, כש-7 ק"מ משמשים את כוחות מערכת הביטחון, וק"מ אחד פעיל לרחצה. ל-TheMarker נודע כי בחודשים האחרונים מנסים בעיריית ראשון לציון לקדם מגעים מול כוחות הבטחון ורמ"י לפינוי חלק מהשטחים הצבאיים והתרת רצועת החוף לציבור, בכדי להגדיל את שטחי הרחצה ולהרחיב את הטיילת.

בתוכנית הבנייה מבקשת העירייה כי יושם דגש על תכנון אקוסטי למניעת רעש ועל אמצעים ופתרונות סביבתיים מתקדמים למניעה של זיהום החוף והים.

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, מסר: "הצבתי לעצמי כיעד להפוך את ראשון לציון למובילה בכל התחומים ואני רואה חשיבות אסטרטגית בפיתוח התיירות בעיר הרביעית בגודלה בישראל. המהלך ישפיע ישירות על פיתוחה הכלכלי והתעסוקתי של העיר. בית מלון שיוקם בסמיכות למתחם האלף שמוקם בימים אלו, יקדם גם תיירות עסקית וישפיע ישירות על קידומה של העיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker