האדריכלית ענבר וייס היא המהנדסת הראשית החדשה של בית שמש

וייס תחליף את משה לוברבום, ששימש בתפקיד במשך שנה בלבד ■ היא כיהנה בשנתיים האחרונות כמנכ״ל עמותת "רוח חדשה" ■ תושבת ירושלים, ואחותה של חברת הכנסת אורית פרקש הכהן

מירב מורן
מירב מורן
מהנדסת העיר בית שמש, ענבר וייס
המהנדסת החדשה של בית שמש, ענבר וייסצילום: תומר זמורה
מירב מורן
מירב מורן

האדריכלית ומתכננת הערים, ענבר וייס, היא המהנדסת הראשית החדשה של עיריית בית שמש. היא תחליף את המהנדס משה לוברבום, ששימש בתפקיד שנה בלבד.  

ענבר וייס (38) נשאה בתפקידים שונים במוסדות התכנון של ישראל ושימשה בין היתר כמנהלת האגף לפרויקטים לאומיים, והיועצת המקצועית לראש מנהל תכנון בינת שורץ. קודם לכן ניהלה וייס את תחום השימור וקידום תוכנית תמ״א 38 בלשכת התכנון במחוז ירושלים. 

וייס למדה אדריכלות ובינוי ערים בטכניון בחיפה, סיימה בהצטיינות את לימודיה ולפני שהשתלבה במגזר הציבורי עבדה שנים אחדות כאדריכלית עצמאית. היא כיהנה בשנתיים האחרונות כמנכ"ל העמותה הירושלמית "רוח חדשה", שבין מטרותיה פיתוח פעילות עירונית וקהילתית בדגש על שיתוף פעולה ועירוב קהילות המקיימות אורח חיים שונה זו מזו, תוך שמירה על צביונה הפלורליסטי של ירושלים.

בתפקידה האחרון, וייס, בת למשפחה דתית, צברה ניסיון בהיבטים של תכנון אורבני המשפיעים על פיתוח היחסים בין מגזרים מסורתיים וחילוניים –- סוגיה בולטת ומרכזית בבית שמש. היא נחשבת למתכננת המחזיקה בעמדות מעודכנות בנוגע לפיתוח עירוני מוטה הולכי רגל.

ראשת העיר בית שמש, עליזה בלוךצילום: גיל כהן מגן

בחירתה לתפקיד על ידי ראשת העיר, עליזה בלוך, מעוררת ציפייה למהפכה תפיסתית בפיתוח עיר, אשר כבר סובלת ממימוש תוכניות בנייה בסגנון פרברי ומוטה רכב, אשר עתיד לכלוא את התושבים למשבר תחבורתי חריף ולהכביד על יוקר המחייה. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ענבר תושבת העיר ירושלים, ואחותה של חברת הכנסת אורית פרקש הכהן - מספר 15 ברשימת "כחול לבן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker