יעל דראל
יעל דראל

ממשלה עדיין לא נראית באופק, אך קבינט הדיור צפוי לאשר היום (א') את המשך פעולתו של מטה הדיור במשרד האוצר בשלושה חודשים נוספים. זאת, לצד שורה של מתחמי פינוי־בינוי שיזכו לקידום במסלול תכנוני מהיר, בהיקף של אלפי יחידות דיור חדשות.

בין השאר, צפוי הקבינט להכריז על שני מתחמי ענק לפינוי־בינוי. הראשון מהם ממוקם בנתיבות, שבה ההתחדשות העירונית נדרשת — אך כמעט לא מבוצעת. המתחם שיוכרז הינו בשטח של כ–340 דונם, בכניסה הצפונית־מזרחית של נתיבות ובהיקף חסר תקדים בעיר שיכלול 4,300 יחידות דיור. המתחם בנתיבות יוכרז על ידי הקבינט לצורך קידומו בוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים (הוותמ"ל) לצד מתחמים נוספים ברמלה, קרית גת ואור יהודה — שגם בה יקודם מתחם ענק לפינוי־בינוי בהיקף של יותר מ–8,000 יחידות דיור, ובשטח של 560 דונם — בשכונותיה הדרומיות של העיר.

מוקד נוסף שצפוי לקבל אור ירוק מקבינט הדיור בחזית ההתחדשות העירונית היא העיר רמלה, שבה צפוי הקבינט לדון בשתי תוכניות משמעותיות לפינוי־בינוי: הראשונה משתרעת על פני 154 דונם (רמלה־בן גוריון) ומספר יחידות הדיור בה עומד על כ–2,100. במתחם השני, רמלה־מבצע יהונתן, מתוכנן מתחם בשטח של כ–27 דונם ובהיקף של כ–780 יחידות דיור. התוכנית שתקודם לפינוי־בינוי בקריית גת ממוקמת במתחם מבוא בנימין בעיר, ששטחו כ–50 דונם ומספר יחידות הדיור המתוכנן הוא כ–970. תוכנית נוספת שתגיע לאישורו של קבינט הדיור, לקראת הכרזתה כמתחם פינוי־בינוי, היא תוכנית בדרך השלום־פינת רחוב בר מוחא בנשר, ששטחה כ–27 דונם ומספר יחידות הדיור המתוכנן בה עומד על כ–600 יחידות דיור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker