מהנדס העיר החדש של ירושלים: יואל אבן

אבן יחליף את שלמה אשכול ■ ב-2012 התמנה לסמנכ"ל החברה העירונית מוריה, וכעת יצטרך להתמודד עם הקו החדש של הרכבת קלה ועם פרויקט הכניסה לעיר

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואל אבןצילום: ששון תירם
הדר חורש

המהנדס יואל אבן נבחר לתפקיד מהנדס העיר החדש של ירושלים. הוא יחליף בתפקיד את שלמה אשכול, שפרש לאחר שעבר בשנתיים את גיל הפרישה. אבן נבחר לאחר תהליך איתור ממושך וקריירה ארוכה בתכנון ובניהול פרויקטים של תחבורה, בנייה ותשתיות. בניגוד למהנדסי ערים רבים לא עסק בתכנון עירוני או בתכנון מבנים.

בראש ועדת האיתור עמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, והיא כללה בין היתר את מהנדס העיר תל אביב, אודי כרמלי. 24 אנשים הגישו מועמדות לתפקיד, מתוכם שבעה לא עמדו בתנאי הסף. תשעה מועמדים הגיעו לשלב הבחירה הסופי שבסיומו נבחר אבן. 

אבן, יליד 1973, הוא מוסמך הטכניון במדעים ובהנדסה אזרחית. בנוסף, הוא בעל תואר להוראת מתמטיקה מהאוניברסיטה העברית ומשרת במילואים ביחידת החילוץ של פיקוד העורף. לאחר לימודיו הוא עבד כמהנדס בחברת ההנדסה גדיש, ובאשטרום ובאקרשטיין. ב-2012 התמנה לסמנכ"ל החברה העירונית מוריה, העוסקת בפרויקטים רחבי היקף של תשתיות ובפיתוח ירושלים.

ליאון אמר לאחר הבחירה כי הוא מברך את אבן על שנבחר לתפקיד המשמעותי, והוסיף כי הוא מצפה שאבן ינהל את מנהל התכנון והתשתיות ביד רמה בהתאם להתנהלותו בתפקידיו הקודמים.

אבן יצטרך להתמודד עם אתגרי התכנון והביצוע של תוכניות התחבורה מרחיקות הלכת בירושלים, ובראשן הקו החדש של הרכבת קלה ופרויקט הכניסה לעיר. בנוסף, העיר מתמודדת עם בניית אלפי דירות במסגרת התוכניות להתחדשות עירונית, פרויקט הרכס הלבן ממערב לעיר ופיתוח אזורי מסחר ותעסוקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker