מחיר למשתכן |

מחיר למשתכן: משרד השיכון מבטיח הגרלה בסוף החודש אבל לא יודע מתי

ההגרלה תוכננה זמן רב והיתה אמורה להיערך בשבוע שעבר ■ אתמול הודיע המשרד על דחייתה בגלל מחסור בדירות זמינות, והיום נמסר כי ההגרלה תתקיים "בסוף החודש", מבלי לנקוב במועד מוגדר או במספר מדויק של הדירות שיוגרלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגרלת מחיר למשתכן
הדר חורש
הדר חורש

משרד השיכון הודיע (ב') כי יערוך הגרלה נוספת של מחיר למשתכן בסוף החודש. המשרד לא מסר מתי תתקיים ההגרלה ומתי אפשר להירשם אליה.

הגרלת מחיר למשתכן תוכננה זמן רב ועל פי הודעות קודמות היתה אמורה להיערך בשבוע שעבר. אתמול הודיע משרד השיכון על דחיית ההגרלה למועד בלתי ידוע בגלל מחסור בדירות זמינות. עם זאת רמזו מקורות במשרד שייתכן שהמצב ישתנה בעקבות מכרזי קרקע נוספים שצפויה רשות מקרקעי ישראל לפרסם לקראת סוף החודש. בעקבות הפרסומים על אי העמידה של משרד השיכון בלוחות הזמנים שהציב, החליטו במשרד לפרסם היום כי ההגרלה תתקיים בסוף החודש - מבלי לנקוב במועד מוגדר או במספר מדוייק של כלל הדירות שיעמדו להגרלה. 

מרבית הדירות באזורי ביקוש

לפי הפרטים שפורסמו בהודעת משרד השיכון, תכלול ההגרלה יותר מ-3,000 יחידות דיור ב-12 יישובים ותוצאותיה יימסרו לזוכים לקראת סוף חודש אוקטובר. הדירות יוגרלו  בירושלים, חיפה, ראשון לציון, ראש העין, אשקלון, רמלה, אילת, מעלה אדומים, נתיבות, בית שאן, קרית ים וג'סר א-זרקא. יותר מ-65% מיחידות הדירות המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש: 600 יחידות דיור יוגרלו בשכונת מורדות ארנונה בירושלים, 729 בראשון לציון, 738 בחיפה ו-335 בראש העין. 

בניגוד להודעות קודמות, שבהן הודיע המשרד שהדירות יוגרלו ללא עדיפות לנרשמים ותיקים, תישמר גם בהגרלה זו עדיפות לזכאים מסדרה א' ו-ב' על פני זכאים מסדרה ג'.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בהגרלה תינתן עדיפות בשיעור של 50% מן הדירות בהגרלה לזכאי סדרות א' וב', ללא העדפה פנימית בין הסדרות. יתר הדירות (50%) יוגרלו ללא עדיפות בין זכאים מסדרות א', ב' וג', ללא עדיפות לסדרה מסוימת.

עד כה הוגרלו לזכאי מחיר למשתכן קרוב ל-70 אלף דירות, אולם רק כ-5% מהזוכים בדירות זכו להכנס לדירות מוכנות. ליותר ממחצית הדירות שהוגרלו אין כלל היתרי בניה. המשמעות היא שהזוכים בהגרלות לדירות אלה טרם זומנו לחתימת חוזה ואינם יודעים מתי יימסרו לידיהם הדירות. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker