החברה שמשתלטת על הסיטי החדש של תל אביב רכשה שטח נוסף ב-211 מיליון שקל

אקרו נדל"ן והפניקס זכו במכרז לרכישת מגרש בשטח של כ-2,600 מ"ר במתחם יצחק שדה החדש ■ למתחם זכויות בנייה של 28 אלף מ"ר, הכוללים מגורים ותעסוקה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן קפון )מימין(, צחי ארבוב וזיו יעקבי
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

אקרו נדל"ן והפניקס זכו במכרז לרכישת מגרש בשטח של כ-2,600 מ"ר במתחם יצחק שדה החדש, בתמורה לכ-211.2 מיליון שקל.

המגרש נמצא באזור המשרדים החדש המתפתח במרכז תל אביב, הממוקם בצומת הרחובות מנחם בגין, יצחק שדה, קרליבך ולינקולן. על המגרש ניתן לממש זכויות בנייה קיימות בשטח כולל של 23 אלף מ"ר, וקיים פוטנציאל לפי הזכויות הניתנות מתוקף תוכנית המתאר ת"א/5000 לבניית 28 אלף מ"ר, הכוללים מגורים ותעסוקה.

מתחם יצחק שדה משתייך למתחם חסן ערפה ההיסטורי, שעובר מ-2011 תהליך של התחדשות עירונית לטובת רובע תעסוקה חדש, ומתקיימים בו פינוי, הריסה, איחוד וחלוקה מחדש של מגרשים.

מתחם הסיטי החדש ביצחק שדה בתל אביבצילום: אקרו נדל"ן

זהו אינו המתחם הראשון שמקימה חברת אקרו נדל"ן במתחם יצחק שדה - החברה מקימה בימים אלה את מגדל אלפא, שיכלול מגורים ומלון עסקים, ואת מגדל אקרו נדל"ן, שישמש למשרדים.

בנוסף, היא זכתה באחרונה, בשיתוף עם הפניקס ויובלים, במכרז ענק לרכישת שלושה מגרשים צמודים במתחם. המגרשים, המתפרסים על שטח כולל של כ-10,400 מ"ר, ממוקמים בצומת הרחובות המסגר ו-1185 (רחוב חדש המחבר בין המסגר ודרך מנחם בגין, בהמשך לרחוב מאז"ה). בכל המגרשים זכויות בנייה על 53 אלף מ"ר, ובחברה מקווים להכפיל ואף כמעט לשלש את זכויות הבנייה במגרשים בכפוף לשימושים המותרים בתוכנית המתאר ת"א/5000 לכ-133 אלף מ"ר בשימושים מעורבים, 75% מהם בייעוד לתעסוקה ומסחר והיתר למגורים. בכוונת החברות להקים במתחם שלושה מגדלים בני 40 קומות כל אחד.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מתחם הסיטי החדש שתכנונו החל לפני יותר מעשור, יכלול 14 מגדלים, שביניהם מחבר פארק פנימי שיתפרש על פני שטח של כ-21 דונם. בשולי הפארק תוקם שדרת בתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק, מרכזי קניות, ספורט ובילוי. למתחם נגישות תחבורתית קלה, הן ברכב והן בתחבורה ציבורית. למתחם תוכננו יציאות וכניסות חכמות לכל הכיוונים לכלי רכב ואופניים. בנוסף, במתחם החלו בהקמת תחנות הקו האדום והירוק של הרכבת הקלה. באחרונה אף פורסם כי הסתיים שלב חפירת המנהרות בתוואי הקו האדום, וכי העבודה מתקדמת לפי התוכניות. לפי הערכות נת"ע, הרכבת צפויה להתחיל את פעילותה בעוד כשנתיים.

מרמ"י נמסר: "במכרז על הקרקע שערכה רמ"י נפסלה הצעה גבוהה יותר של חברת רויאל בנייני יוקרה, לאור הודעת מנפיק הערבות כי הערבות שהוגשה במסגרת המכרז מעולם לא הונפקה על ידו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker