תוכנית ענק באור יהודה: פינוי-בינוי לטובת כ-800 דירות חדשות

הוותמ"ל החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הסביון בעיר, שכוללת מבנים בגובה מקסימלי של 18 קומות

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הסביון, אור יהודה
תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הסביון, אור יהודהצילום: מילוסלבסקי אדריכלים

אור ירוק לפרויקט פינוי-בינוי משמעותי באור יהודה. הוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים (ותמ"ל) החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הסביון בעיר, הכוללת את הקמתן של 808 יחידות דיור חדשות, ובהן 106 דירות קטנות, במקום תשעת מבני המגורים הרעועים המצויים כיום במתחם.

המתחם, שמשתרע על פני 29 דונם, כולל כיום 184 יחידות דיור שיפונו לטובת הפרויקט. המבנים החדשים שייבנו במקום יהיו בגובה מקסימלי של 18 קומות. התוכנית קודמה על ידי חברת י.ח.דמרי, בשיתוף עיריית אור יהודה ומילוסלבסקי אדריכלים.

המתחם ממוקם מדרום לצומת סביון, בשכונת קרית גיורא הוותיקה, שבאזור הקו הסגול העתידי של הרכבת הקלה. עוד כוללת התוכנית 1,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ו-12 אלף מ"ר עבור מבני ציבור. בנוסף, התוכנית כוללת שטח ציבורי פתוח, במקביל לכביש 461 ובסמוך לפארק קנדה, שיאפשר חיבור עבור הולכי רגל בין ציר הרכבת הקלה וכביש 461 לשכונה והעיר.

יו"ר הוותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אריאל יוצר, ציין כי "הוועדה החליטה היום על הפקדת תוכנית נוספת להתחדשות עירונית באור יהודה. התוכנית מהווה בשורה לדיירים המתגוררים במתחם ולמשפרי הדיור בעיר, והיא קודמה בשיתוף פעולה עם הדיירים והרשות המקומית, תוך הקפדה על מתן פתרונות לכלל הסוגיות באופן שיאפשר את מימושה בשנים הקרובות".

ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט, מסרה כי "אני מברכת על התקדמות התוכנית שהינה חלק מתוכנית התחדשות עירונית כוללת לשכונת קריית גיורא, שעתידה לשנות את פניה בשנים הקרובות. עיריית אור יהודה בראשותי רואה חשיבות רבה בחידוש מבנים שנמצאים במצב תחזוקתי ירוד".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker