באיזו עיר ייקח לכם הכי הרבה זמן להגיע לעבודה - ואיפה הכי כדאי לנסוע בתחבורה ציבורית?

לפי סקר של הלמ"ס ב-16 הערים הגדולות בישראל, לרוב הירושלמים לוקח חצי שעה ויותר להגיע למקום העבודה - והם גם הכי פחות מרוצים ממקום מגוריהם ■ לעומת זאת, תושבי נתניה מתכוונים להישאר בה לתקופה ארוכה

הדר חורש
הדר חורש
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פקקי תנועה בירושלים
פקקי תנועה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

תושבי רחובות מרבים יותר מתושבי ערים אחרות להשתמש במכונית פרטית כדי להגיע לעבודה, וזמן ההגעה שלהם לעבודה הוא מהגבוהים בישראל: שיעור המגיעים ברכב פרטי לעבודה בקרב תושבי רחובות הוא 68%, ואחריהם באים בתור תושבי ראשון לציון (62%). כך עולה מנתוני הסקר החברתי שנערך ב-16 הערים הגדולות בישראל ופורסם היום (ראשון) על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

רחובות, אשקלון וירושלים מתאפיינות בשיעור גבוה של תושבים שזקוקים לחצי שעה או יותר כדי להגיע לעבודה. בירושלים נרשם שיעור שיא של עובדים הנזקקים לחצי שעה ויותר כדי להגיע לעבודה – 56% (נתון זה מתייחס לתושבי העיר היהודים בלבד). השיעורים הנמוכים ביותר הם ברמת גן, בבני ברק ובתל אביב.

למרות הפקקים והקושי להגיע לעבודה, הסקר מגלה כי תושבי הערים מרוצים ממקום מגוריהם ומהסביבה. המתגוררים בדירות שבבעלותם מרוצים יותר מהמתגוררים בדירות בשכירות - 93% מבעלי הדירות מרוצים, בעוד רק 79% מהשוכרים שבעי רצון. תושבי כפר סבא מרוצים במידה הרבה ביותר (96%) ואחריהם תושבי תל אביב (91%). שביעות הרצון הנמוכה ביותר נרשמה בקרב התושבים הערבים בירושלים, שרק פחות ממחציתם (49%) מרוצים מעיר מגוריהם. היהודים בעיר סובלים פחות, ו-87% מהם דיווחו על שביעות רצון. עם זאת, שקלול הנתונים של יהודים וערבים בבירה מוריד אותה לתחתית הדירוג ברמת שביעות הרצון של התושבים. בקרב התושבים היהודים בכלל המדינה, תושבי בת ים הם הפחות מרוצים מהעיר שלהם (79%).

גם מבחינת שביעות רצון מהשטחים הירוקים ומרמת הניקיון בעיר, תושבי כפר סבא הם המרוצים ביותר מבין תושבי הערים הגדולות (84% ו-77%, בהתאמה). תושבי בני ברק הכי פחות מרוצים מהשטחים הירוקים בעיר, אולי בגלל מיעוט הגינות הציבוריות והעובדה שרק באחרונה הכריזה העירייה על כוונתה להקים פארק עירוני ראשון בעיר.   

כשמדובר בתחבורה הציבורית, צונחים שיעורי שביעות הרצון: מרבית תושבי הערים (62%) אינם מרוצים מהתחבורה הציבורית בעירם. הסקר, אגב, נערך ללא אבחנה בין משתמשים בתחבורה ציבורית למי שאינם משתמשים בה. תושבי בת ים, שהביעו את שביעות הרצון הנמוכה ביותר ממקום מגוריהם, דווקא הכי מרוצים מהתחבורה הציבורית בעירם (56%). גם בבאר שבע (54%) ובני ברק (53%) יש רוב למרוצים מהתחבורה הציבורית. בראשון לציון, מאלופות השימוש ברכב פרטי, הכי פחות מרוצים מהתחבורה הציבורית (36%).

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כמה מתושבי הערים מתכוונים להמשיך לגור בהן בחמש השנים הקרובות? רק 76% מתושבי רמת גן מצהירים על כוונתם להמשיך להתגורר בעירם, ושיעור דומה נמדד בחיפה. "דבקות" השיא נרשמה בקרב תושבי נתניה, ש-89% מהם מתכוונים להמשיך לגור בה בשנים הקרובות. שיעור דומה (88%) נמדד גם בקרב תושבי ירושלים (היהודים). רק 85% מתושבי תל אביב, בעלת התדמית הנחשקת, הצהירו על כוונתם להמשיך ולהתגורר בעיר, ונתון דומה עלה מהסקר בראשון לציון.

בפועל הצהירו כשני שלישים מהנשאלים (ממוצע ארצי) שהם מתגוררים ביישוב שבו נולדו. התושבים הנאמנים ביותר לעירם הם הירושלמים, ש-63% מתוכם הם ילידי העיר. הסיבה העיקרית לשיעור הגבוה היא חוסר הניידות של תושבי העיר הערבים, ש-80% מהם מתגוררים בעיר שבה נולדו. אולם גם לתושבים היהודים בעיר נאמנות גבוהה ביותר ביחס ליתר הערים, כש-46% מהם נולדו בעיר. הסיבה לכך היא כנראה הניידות הנמוכה של האוכלוסייה החרדית. מטבע הדברים, בני ברק צועדת במקום השני עם 38%. השיעור הנמוך ביותר של ילידי העיר המתגוררים בה הוא ברחובות: 84% מתושבי העיר נולדו במקומות אחרים.

הסיבות העיקריות למעבר מהערים הן נסיבות משפחתיות (36%), שיפור דיור (24%), בעלות על דירה (10%) או שינוי בתעסוקה (8%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker