קק"ל בריטניה משקיעה 4.8 מיליון שקל בירוחם

הארגון קנה בתים שיושכרו ליזמי מיינדסט למשך חמש שנים, עם אופציה לחמש שנים נוספות, בהנחה של 15% ממחיר השוק ■ הבתים, שגודלם 82 מ"ר כל אחד, מיועדים למגורים של 12 יזמים

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ירוחם
ירוחםצילום: עופר וקנין

ארגון קק"ל בריטניה (JNF UK) רכש שישה בתים צמודי קרקע בירוחם, תמורת 4.8 מיליון שקל. מטרת ההשקעה היא לתמוך בחממה הטכנולוגית מיינדסט (MindCet). בהתאם להסכם בין הצדדים, הבתים יושכרו ליזמי החממה למשך חמש שנים, עם אופציה לחמש שנים נוספות, בהנחה של 15% ממחיר השוק. בקק"ל בריטניה מעריכים שבגלל הפיתוח המואץ של השכונה החדשה, דמי השכירות ישקפו בשנים הבאות הנחה שיכולה להגיע עד 30%.

הפרויקט שבו נרכשו הבתים הוא "נאות שקד", ושטחם מסתכם ב-82 מ"ר כל אחד. הבתים, שנבנו באחרונה, מיועדים למגורים של 12 יזמים, שניים בכל בית. קיימת אפשרות להגדיל את הבתים בעוד 40 מטר ולשכן בהם יזמים נוספים. הכניסה לבתים מתוכננת ל-15 בספטמבר. מדובר בחלופה משמעותית לקראוונים שבהם גרים היזמים כיום. מטרת היוזמה היא לעודד יזמים מתחום ההיי-טק להגיע לעיר ולהישאר בה.

חברת מיינדסט היא חברת בת של מט"ח, והיא נוסדה כדי לפתח פתרונות ומודלים חינוכיים עתידיים. במסגרת תוכנית MindCetEx מגויסים צעירים לאחר תואר בתכנות, בעיצוב או בפדגוגיה. המטרה היא לעשות שימוש בטכנולוגיה בשביל להתמודד עם אתגרים חינוכיים. 

בכל מחזור מגויסים 12 יזמים, לפרק זמן של כחצי שנה, במטרה לפתח מוצרים טכנולוגיים. חלקם עוברים לאחר מכן למט"ח או לגופים אחרים. כחלק מהתוכנית, הצעירים עוברים לגור בירוחם, בבתים שאותם מספקת מיינדסט. 

מיינדסט אחראית בין השאר על האקזיט של CodeMonkey, שנרכשה על ידי TAL Education Group הסינית ב-15 מיליון דולר בשנה שעברה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שמואל חייק, יו"ר קק"ל בריטניה, אמר: "באמצעות השקעות אימפקט אנחנו מבקשים להגביר את הסיכויים שצעירים ובעלי מקצועות חזקים מתחום הטכנולוגיה וההיי-טק יקבעו את חייהם בנגב, יפתחו אותו ויקימו בו את משפחתם". לדברי חייק, הארגון מתכנן לערוך בחודשים הקרובים השקעות אימפקט נוספות בפריפריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker