בני 32, בלי ילדים: 4,550 רווקים ורווקות מתחרים על 50 דירות בגינדי TLV

זוהי ההגרלה השישית לדירות בנות השגה בתל אביב - אבל לראשונה נערכה הגרלה המיועדת רק לרווקים, רווקות וזוגות ללא ילדים ■ במסגרת המיזם מוצעים חוזי שכירות יציבים לחמש שנים ב-4,200 שקל לחודש

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט גינדי
פרויקט גינדי

6,600 נרשמו להגרלה של 50 דירות במחירים מפוקחים בפרויקט החשמונאים 96 בשוק הסיטוני (ליד קניון גינדי TLV) במרכז תל אביב. ההגרלה נערכה הבוקר (ג') על ידי עיריית תל אביב-יפו, בשיתוף חברת עזרה ובצרון. מתוך הנרשמים, כ-4,550 הם רווקים ורווקות ו-2,050 הם זוגות ללא ילדים, שגילם הממוצע הוא 32. 

זו ההגרלה השישית לדירות בנות השגה בעיר, אבל לראשונה נערכה הגרלה המיועדת רק לרווקים וזוגות ללא ילדים. לאור הביקוש בהגרלות קודמות, הורחבו תנאי הסף למתמודדים והם כוללים היעדר בעלות על דירה, מגורים בתל אביב-יפו בשלוש השנים האחרונות, גיל שאינו עולה על 45 והכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי.

ההגרלה כוללת דירות שני חדרים, בשטח של 52 מ"ר ומרפסת קטנה של 6 מ"ר, להשכרה ב-4,200 שקל לחודש. מחיר השוק של דירות דומות הוא כ-5,800 שקל ויותר. במסגרת המיזם מוצעים חוזי שכירות יציבים לחמש שנים.

הזכיות כפופות בעמידת המתמודדים בקריטריונים לזכאות שקבעה מועצת העירייה, ובחתימת המתמודדים על חוזה שכירות מול היזם גינדי. אכלוס מחצית מהדירות צפוי ברבעון האחרון של 2019 ואכלוס 25 הדירות הנוספות ייערך במהלך הרבעון הראשון של 2020. הודעות לזוכים יועברו בשבועות הקרובים.

אף על פי שהמתחם נמצא במיקום טוב, והוא קרוב לתיאטרון הבימה, שדרות רוטשילד ואבן גבירול, הוא זכה בשנתיים האחרונות לביקורות רבות. בין השאר נטען כי הפרויקט מבודד ומפרט הבנייה שלו נמוך - וכולל כיוון אוויר אחד בדירות הקטנות. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עיריית תל אביב יוזמת בשנים האחרונות מודל לדיור בר השגה, מתוך הבנה שצריך לאפשר לבני מעמד הביניים להישאר לגור במרכזי הערים, על רקע עליית מחירי הדיור שמקשה על רכישת דירות ושכירתן לאורך זמן. לצורך העניין, העמידה העירייה קרקעות עירוניות והיא מקדמת אישורים לכ-2,600 יחידות דיור, שכוללות תוכנית בניין העיר של דיור בר השגה. בנוסף, היא נאבקת בשכירויות קצרות טווח, בפלטפורמות כמו Airbnb ודומותיה.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, מסר לאחר קיום ההגרלה כי "המציאות הישראלית שבה אפילו בני/ות מעמד הביניים יכולים רק לחלום על רכישת דירה - היא תולדה של תפישת עולם והחלטות ממשלתיות שהשאירו את נושא הדיור לכוחות השוק, במקום לראות בקורת גג זכות בסיסית המוקנית לכל אדם. עיריית תל-אביב-יפו היא הרשות הראשונה בישראל שהעמידה את נושא יוקר הדיור והמחיה בראש סדר עדיפויותיה. בכלים המצומצמים העומדים לרשותה, העירייה מקדמת פרויקטים לדיור בר השגה ותוכניות להתחדשות עירונית להגדלת מצאי הדירות בשוק".

חולדאי הוסיף כי "לבדנו איננו יכולים להטות את המאזניים הכורעים תחת כוחו של השוק החופשי, אך בזכות מחקר מעמיק וחשיבה יצירתית, הצלחנו ליצר מודל ראשון מסוגו בישראל שניתן ליישמו במדינה כולה, ועולה בידינו לספק מלאי של מאות יחידות דיור בהישג יד, ואלפי דירות עוד בתכנון. אין לי אלא לשאוף ולקוות שהמודל המתהווה בתל אביב-יפו ישמש דוגמה שתאפשר לממשלת ישראל להצטרף למהלך וליזום פרויקטים דומים בכל רחבי ישראל".

מנכ"ל עזרה ובצרון, אלי גינזברג, הוסיף כי "בכל הגרלה אנחנו רואים עלייה נוספת בביקוש לדיור בר השגה, והפעם שברנו שיא של נרשמים. המספרים מעידים כי הפנייה לקהל הרווקים והזוגות ללא ילדים היתה נכונה והכרחית. אנו מקבלים כל העת משובים מהתושבים ומתאימים עצמנו כמיטב יכולתנו לצרכיהם ולבקשותיהם. אנו שמחים לראות כי מאמצים אלה מביאים כל שנה עוד ועוד תושבים ליהנות מדיור איכותי בלב המדינה, במחירים ברי השגה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker