תוכנית המתאר של שהם אושרה: נערכים ל-35 אלף תושבים עד 2040

לפי התוכנית, ייבנו בעיר כ-2,500 יחידות דיור, לצד כ-100 אלף מ"ר לייעודי מסחר, תעסוקה ופנאי

עדי כהן
עדי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שוהם
שוהםצילום: אייל טואג

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר הכוללת לשהם. לפי התוכנית, לעיר צפויה תוספת של כ-2,500 יחידות דיור לעיר, לצד כ-100 אלף מ"ר לייעודי מסחר, תעסוקה ופנאי. התוכנית מתווה את מגמות הפיתוח של היישוב ל-2040 – שבו צפויה לגדול האוכלוסייה הקיימת, כ-21 אלף תושבים כיום – ל-35 אלף איש בעוד כשני עשורים. 

מלבד יחידות הדיור, התוכנית מציעה תוספת של כ-27 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-65 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה בפנים היישוב וכן תוספת של 7,000 מ"ר לשימושי תיירות, ספורט ונופש. ממינהל התכנון נמסר כי "עקרונות התוכנית עוסקים בשמירה וחיזוק זהות היישוב כבעל צביון סמי-עירוני, המאזן בין אופי כפרי לעירוני. בנוסף לכך, התוכנית זיהתה את הצורך בחיזוק הפעילות העירונית בליבת היישוב ואת הצורך במתן שירותים עירוניים ומענה תעסוקתי לתושבים. לכן, התוכנית מציעה עירוב שימושים ותוספת בינוי למגורים, תעסוקה ומסחר במרכז היישוב ובאמצעות מוקדי פיתוח מעורבים לאורך שדרות עמק איילון המהווים את הציר הראשי החוצה את היישוב לכל אורכו".

עוד במסגרת התוכנית, מתעתדת הקמת רשת ירוקה שתחבר בין חלקי היישוב לפארק יער שהם – המשתרע על שטח של כ-2,300 דונם בחלקו המזרחי של היישוב - במסגרתו יוקמו שבילי טיולים ואופניים. היבט התחבורתי, התוכנית כוללת את חיזוק הקשרים התחבורתיים של היישוב למערך התנועה האזורי והארצי, לרבות צירי תחבורה ציבורית המוצעים בתוך היישוב. היישוב שהם, המשתרע על פני כ-7,200 דונם, ממוקם על ציר הגבעות המזרחי של אזור המרכז ונמצא בסמיכות לצומת דרכים ארצית של כביש 6 וכביש 1. חלקו המערבי והצפוני של היישוב גובל ביישובי חבל מודיעין וחלקו המזרחי-צפוני באזור תעסוקה חבל מודיעין, מדרום היישוב גובל בדרך אזורית 453 ומחנה בית נאבלה וממזרח בדרך ארצית 6. אזור התעשייה של היישוב ממוקם מצפון לשהם ומשתרע על שטח של כ-980 דונם. 

מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן, ציין כי "התוכנית מהווה את הבסיס התכנוני להתפתחות היישוב לשנים הבאות, תוך מתן מענה לצורכי היישוב הכוללים שטחים פתוחים, שטחים למבני ציבור, תעסוקה ומגורים. לתוכנית חשיבות רבה ביצירת ודאות תכנונית, המגדילה את היישוב, יחד עם יצירת תכנון איכותי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker