עדי כהן
עדי כהן

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) אישרה להפקדה היום (ד') את תוכנית "קריית המסלול" להקמתו של רובע מגורים חדש בצפון הרצליה, בשטח שבו שוכן כיום שדה התעופה בעיר. במסגרת התוכנית, המקודמת על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), מתוכננת הקמתן של כ-1,650 יחידות דיור בתמהיל בינוי מגוון, כשגובה הבניינים ינוע בין 10 ל-25 קומות. כמו כן, יכללו במסגרת רובע המגורים כ-300 יחידות לדיור מוגן.

התוכנית, המשתרעת על שטח של 176 דונם בחלקה הצפון-מערבי של הרצליה, היא התוכנית המפורטת הראשונה ברובע העירוני החדש, שעתיד לקום עם פינוי שדה התעופה הזמני במקום. במסגרת תוכנית הבנייה הכוללת למתחם, שנחשבת לגדולה ביותר שקידמה המדינה עד כה – מתוכננת הקמתן של כ-12 אלף יחידות דיור לצד שטחי תעסוקה, מסחר, פנאי ופארק עירוני.

תוכנית קריית המסלול, שנערכה על ידי פרחי צפריר אדריכלים, כוללת לצד תוספת המגורים גם שטחי מסחר בגודל 12,000 מ"ר. נוסף על אלה, יוקצו במסגרתה כ-40 דונם בעבור שטחים פתוחים - ובתוכם פארק עירוני שישמר את תוואי מסלול ההמראה ההיסטורי. כמו כן, כוללת סביבת התוכנית פריטים היסטוריים רבים מימיה הראשונים של הקמת המדינה, וכן עצים רבים המוצעים לשימור. בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית הממוקמת בקרבת המתחם, המתבססת על קו המטרו העתידי ועל תחנה שתוקם בצמידות, וכן על תחנת רכבת מדרום ומתחם תחבורה משולב שעתיד לקום בסמוך לו במסגרת תוכנית "קריית שחקים", שגם היא מקודמת בותמ"ל במקביל.

לדברי יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר, "מדובר בתוכנית חשובה, שמוסיפה יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, בניצול קרקע גבוה ותוך הקפדה על עירוניות ועירוב שימושים. התוכנית מהווה שלב ראשון לרובע מגורים חדש בהרצליה שיכלול אלפי יחדות דיור".

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, ציין כי "מדובר בתוכנית חשובה, שעושה שימוש בשטח מופר ומתאפשרת כתוצאה מפינוי שדה התעופה ההיסטורי של הרצליה. התוכנית מייעלת את השימוש בקרקע לצורכי פיתוח ומגורים בלב אזור הביקוש. התוכנית תאפשר הקמת שכונה חדשה, אינטנסיבית ומעורבת שימושים, עם פארק עירוני איכותי, שתהווה חלק מהרובע הצפוני של הרצליה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker