לשכת עורכי הדין ליו"ר המועצה לתכנון ובנייה: הבהר את עתידה של תמ"א 38

בעקבות הודעות סותרות, עתידה של התוכנית לוט בערפל ■ עורכי הדין טוענים כי הדבר גורם לנזקים רבים ובלתי הפיכים לעוסקים בתחום - ובעיקר לבעלי הדירות

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרויקט תמ"א 38/1
פרויקט תמ"א 38/1צילום: אוליבייה פיטוסי

לשכת עורכי הדין מבקשת מיו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, זאב בילסקי, להבהיר את מצבה של תמ"א 38, בעקבות ההודעות הסותרות על הכוונה לבטל את התוכנית. מנהלת מינהל התכנוןף דלית זילבר, הודיעה לפני כמה שבועות על כוונתה להמליץ על אי הארכת תוקף התוכנית.

הכרזתה של זילבר התקבלה במורת רוח, נוכח העובדה שהיא לא ביססה את הכרזתה על בדיקה מקצועית ועדיין לא התקיים דיון ציבורי בקשר לעתיד התוכנית. במכתב ששיגרו עורכי הדין אברהם ללום ויצחק נטוביץ, מפורום קניין ומקרקעין בלשכה, מתבקש בילסקי לכנס ישיבה דחופה של המועצה הארצית "על מנת לפזר את הערפל הכבד השורר מעל העתיד של תמ"א 38".

עורכי הדין טוענים כי חוסר הוודאות והערפל הכבד, גורמים לנזקים רבים ובלתי הפיכים לעוסקים בתחום, ובעיקר נזקים לבעלי הדירות הממתינים שנים ארוכות לחיזוק הבניינים הישנים שבהם הם מתגוררים. לטענתם, הפכה התוכנית בשנים האחרונות לכלי תכנוני אפקטיבי, במסלול רישוי קצר וזמין, להגנה על ערך עליון של שמירה על חיי אדם, כמו גם ערכים משניים וחשובים ובראשם הגדלת היצע הדיור - שהפך במרוצת הזמן אף הוא לערך בעל חשיבות לאומית.

עוד טוענים עורכי הדין כי הודעת מינהל התכנון גורמת לכאוס בוועדות המקומיות, כאשר אלה המעוניינות לבטל את קידום הפרויקטים בתוכנית, עשויות להקפיא את הליכי הרישוי בבקשות להיתרים על פי תמ"א 38 ובכך ליצור עצירה מיידית של כל התחום עד מאי 2020. ראשי לשכת עורכי הדין תומכים בחידוש תוקף התוכנית, תוך כדי בחינתה והכנסת שיפורים: "חשוב להאריך את תוקף תמ"א 38 ובמקביל לנסות לשפר אותה באופן מתמיד".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker