אושרה הרחבת מתחם התעסוקה קרית אריה בפתח תקוה

ההרחבה הצפויה של שטחי המסחר, התעסוקה והתעשייה במתחם צפויה להגדיל אותו ל-5.8 מיליון מ"ר ■ יו"ר ועדה מחוזית מרכז: "התוכנית תגדיל את שיעור התעסוקה בפתח תקוה ובאזור, תוך מתן מענה לצורכי העיר לנוכח הגידול הצפוי באוכלוסייתה"

עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של התוכנית בקרית אריהצילום: גורדון אדריכלים ומתכנני ערים
עדי כהן

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה את הרחבת אזור התעסוקה קרית אריה שבפתח תקוה. על פי התוכנית, בעלי הקרקעות במתחם קיבלו תוספת זכויות בנייה לתעסוקה ולמסחר בשטח של 2.2 מיליון מ"ר – תוספת של כ-600% - במטרה להפוך את המתחם הקיים למוקד תעסוקה מטרופוליני, שיתחרה במתחמי התעסוקה של הערים השכנות. בעקבות התוספת, שטח המתחם יהיה 5.8 מיליון מ"ר.

מדובר בשדרוג מהותי לאזור התעסוקה, המשתרע כיום על 2,237 דונם. במסגרת התוכנית, מתוכננת הרחבה של התעשייה, התעסוקה, המשרדים, והמסחר במתחם. זאת לצד שורה של הרחבת מוסדות הפנאי, הבילוי, הנופש והתרבות במקום.

במסגרת התוכנית תתאפשר בנייה של עד 40 קומות לאורך צירי תנועה מרכזיים, כמו  ז'בוטינסקי, כביש 4, ורחוב אבשלום גיסין שממוקם בלב אזור התעסוקה. לאורכו של הרחוב יוקם גם פארק לינארי עם חזיתות מסחריות. בהיבט התחבורתי, נסמכת התוכנית בין היתר על הרכבת הקלה שמתוכננת לעבור לאורך ציר ז'בוטינסקי; הרכבת הכבדה העוברת בחלקו הצפוני של המתחם; ותחנת הרכבת בבני ברק. כמו כן, ייצרו חיבור בין המתחם לתחנות הרכבת ולפארק הירקון, באמצעות מערך שבילים להולכי רגל ולאופניים.

עיריית פתח תקוה יזמה את התוכנית, שתוכננה על ידי משרד גורדון אדריכלים ומתכנני ערים. אזור התעסוקה המדובר הוא אחד מחמישה מתחמי תעסוקה מטרופולינים שמאושרים בתוכנית המתאר המחוזית (תמ"מ), ומהווים עוגנים תעסוקתיים במחוז לצד ראשון לציון, נתניה, ראש העין, רחובות-נס ציונה ורמלה-גזר-מודיעין.

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, ציינה כי "מתחם התעסוקה קרית אריה מהווה עוגן תעסוקתי וכלכלי חשוב עבור תושבי האזור. התוכנית החדשה תגדיל באופן משמעותי את שיעור התעסוקה בפתח תקווה ובאזור, תוך מתן מענה לצורכי העיר לנוכח הגידול הצפוי באוכלוסייתה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker