גבעת שמואל נערכת להכפלת האוכלוסייה: תוכנית המתאר אושרה למתן תוקף

על רקע התחזיות להכפלת מספר התושבים מ-26 אלף כיום ל-55 אלף בשנים הקרובות, עתידות להיבנות בעיר כ-5,600 יחידות דיור חדשות לצד יותר מ-900 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גבעת שמואל
גבעת שמואלצילום: דודו בכר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז החליטה היום (ב') לאשר למתן תוקף את תוכנית המתאר לגבעת שמואל. במסגרת התוכנית מתעתדת הקמתן של כ-5,600 יחידות דיור, שיתנו מענה ל-55 אלף התושבים שצפויים להתגורר בעיר בשנים הקרובות – פי שניים ממניין התושבים בה כיום. לצד תוספת הבנייה למגורים, התוכנית כוללת גם שטחים עירוניים פתוחים בהיקף של כ-485 דונם, וכן שטחי תעסוקה ומסחר המסתכמים ב-937 אלף מ"ר.

גבעת שמואל גובלת בבני ברק וברמת גן ממערב, בקרית אונו מדרום ובפתח תקוה ממזרח ומצפון. את תוכנית המתאר שעתה אושרה יזמה הוועדה המקומית גבעת שמואל, וזו נערכה על ידי משרד בר לוי אדריכלים וצוות מתכנני ערים. כמו כן, על פי תוכנית המתאר, מרכזי התעסוקה הקיימים כיום לאורכו של כביש 4 הסמוך לעיר - יורחבו, ובמזרח העיר, בסמוך לדרך רבין, יוקצו שטחי תעסוקה נוספים. נוסף על כך, התוכנית כוללת הקמה של מרכז עירוני חדש שישולבו בו מגורים, מסחר ותעסוקה, וכן ציר תעסוקה ומסחר נוסף שיחבר בין אוניברסיטת בר אילן לאזור התעסוקה רמת סיב שבפתח תקוה.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מציעה יצירת חיבורים חדשים לדרך רבין ממזרח ולכביש 4. בנוסף, התוכנית מתבססת על שני קווי רכבת קלה – הקו האדום שנמצא כיום בשלב הביצוע, והקו הסגול שנתון להליך של תכנון מפורט. שני הקווים העתידיים יעברו בתחומה של העיר ובסמוך לה.

מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן, ציין כי "התוכנית שמה דגש על חיזוק המרחב הציבור בעיר, תוך שמירה על האופי המיוחד של העיר. זאת, באמצעות הקמת רשת של שבילי הולכי רגל ואופניים, מדרכות רחבות ומוצלות לתנועה נוחה ורצופה, ותוספת משמעותית של שטחים פתוחים. מדובר בתוכנית עדכנית, הנסמכת על תחבורה ציבורית ונותנת מענה הולם לצורכי העיר ורווחת תושביה לעשורים הבאים".

יו"ר הוועדה המחוזית, שירה ברנד, אמרה: "התוכנית מנצלת היטב את מיקומה הייחודי של העיר במרכז הארץ, בסמיכות לכבישים ארציים ולקווי רכבת קלה עתידיים. התוכנית מבטיחה כי גבעת שמואל תשמש כעוגן כלכלי חשוב במרחב, אשר יאפשר השקעה בפיתוח איכותי והתחדשות עירונית משמעותית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker