המדינה תצטרף לדיון על הערת האזהרה של רוכשי דירות בפרויקט תמ"א 38

חברת דרך התאנה, שיזמה את הפרויקט ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן, מכרה בו 10 דירות חדשות, והערות אזהרה נרשמו לטובת הרוכשים ■ לאחר שהחברה נקלעה לקשיים, החליט בית המשפט לבטל את הערה האזהרה

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט תמ"א 38 ברמת גן
הדר חורש
הדר חורש

המדינה צפויה לבקש להצטרף לדיון המשפטי בפרשת מחיקת הערת האזהרה לטובת רוכשי דירות בפרויקט תמ"א ברמת גן - כך לדברי גורם בכיר במשרד השיכון. הדיון, שמועדו טרם נקבע, צפוי להתקיים בעקבות ערעור שהגישו רוכשי דירות בפרויקט, בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב למחוק הערת אזהרה שנרשמה לטובת דיירי פרויקט תמ"א 38 שנקלע לקשיים.

חברת דרך התאנה, שיזמה את הפרויקט ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן, מכרה בו 10 דירות חדשות, והערות אזהרה נרשמו לטובת הרוכשים. אלא שהחברה נקלעה לקשיים ולא הצליחה לעמוד בהתחייבויותה להשלים את הפרויקט.

בשנה שעברה הוצא לחברה צו פירוק, ועו"ד מור נרדיה מונה על ידי בית המשפט כמנהל מיוחד. בדו"ח שהגיש נרדיה לבית המשפט נכתב שהוא ניסה לגייס יזמים שייכנסו לנעלי החברה שנקלעה לקשיים, אולם הערות האזהרה לטובת רוכשי הדירות מסבכות את תוכנית השלמת הפרויקט. נוכח הקשיים החליט בית המשפט לבטל את הערות האזהרה ולהכריז על רוכשי הדירות כנושי החברה שנקלעה לקשיים.

כספם של הרוכשים יושב להם מתוך קופת הפירוק כנושים רגילים של החברה. שניים מהרוכשים עירערו על ההחלטה לבית המשפט העליון וביקשו לקבל צו ביניים האוסר על השלמת הפרויקט עד להחלטה בעניין מחיקת הערות האזהרה. שופט בית המשפט העליון מני מזוז דחה את הבקשה למתן צו הביניים, והדיון בערעור על ההחלטה למחוק את הערות האזהרה צפוי להתקיים בהמשך.

במשרד השיכון מביעים דאגה נוכח ההחלטה להכריז על רוכשי הדירות שקיבלו את הערת האזהרה לטובתם כנושים רגילים, הנחותים לעומת נושים מועדפים כמו למשל בנקים, שיש להם שעבוד ראשון על נכסים. בין היתר מצביעים במשרד על חוק המכר, שלפיו חלופת הערת אזהרה חייבת להיות שעבוד על נכס מכל חוב אחר, סעיף המעיד לדעת המשרד על כוונת המחוקק, שבמקרה של מחיקת אזהרה יש להעניק לרוכשי הדירה מעמד של נושים ראשונים בסדר הקדימות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

פעולה נוספת ששוקל עמית גריידי, הממונה על חוק מכר דירות במשרד השיכון, היא תיקון החוק באופן שישפר את ההגנה על רוכשי דירות שלזכותם נרשמה הערת אזהרה בטאבו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker