בית המשפט העליון דחה את הערעורים: 2,680 יחידות דיור ייבנו באפולוניה

ארגוני סביבה ערערו על ההחלטה שהוועדה למתחמי דיור מועדפים תאשר את התוכנית בכפוף לסקר סיכונים שייערך בהמשך, אך העליון דחה את הערעור והתוכנית תצא לדרך

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תוכנית מתחם אפולוניה
תוכנית מתחם אפולוניהצילום: שירן כרמל

בית המשפט העליון דחה את הערעורים על תוכנית הבנייה במתחם אפולוניה והתוכנית, של כ-2,680 יחידות דיור תצא לדרך. התוכנית משתרעת על שטח מצפון לשכונת נוף ים בהרצליה.

התוכנית אושרה במסגרת הוועדה למתחמי דיור מועדפים, אך זכתה לשלל התנגדויות מצד משרדי ממשלה, ארגוני הגנת הסביבה וגופים אחרים שטענו שהיא אינה נותנת מענה מספק לבעיות תחבורה, זיהום הקרקע, ושמירת ערכי טבע ונוף. בתחילת 2016 מינתה הוועדה חוקר מיוחד לשמיעת ההתנגדויות ובמארס 2016 אושרה התוכנית לאחר שחלק מההמלצות לשינויים אומצו על ידי הוועדה.

המתנגדים לא ויתרו ופנו לבית המשפט לעניינים מנהליים בבקשה לבטל את ההחלטה. הם טענו בין היתר שההחלטה לאשר את התוכנית בכפוף לסקר סיכונים שייערך בשלב מאוחר יותר אינה תקינה. בית המשפט לעניינים מנהליים קיבל את הטענה ופסק כי יש לבטל את אישור התוכנית ולדון בה מחדש, כאשר כל הנתונים עומדים לפני הוועדה.

על החלטה זו ערערה המדינה באמצעות שש רשויות שונות: הותמ"ל, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, רשות מקרקעי ישראל, ממשלת ישראל, ועדת השרים לענייני דיור ורשות המים. בהחלטת בית המשפט העליון נקבע שלא נפל פגם בסדרי עבודתה של הוועדה, והטלת החובה לסקר סיכונים בטרם מתן היתר הבנייה אינה מגבירה את הסיכון לציבור. ההחלטה התקבלה על דעת השופטים יוסף אלרון ויעל וילנר, אך בניגוד לדעתו של השופט יצחק עמית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker