מורחים זמן? הפגישה בין נתניהו וסמוטריץ' לגבי פינוי שדה דב ממשיכה להידחות

שדה דב אמור להיסגר בעוד שישה ימים, אך טרם נקבעה פגישה מחודשת בין ראש הממשלה לשר התחבורה שאמורה לעסוק בהצעת חוק לדחיית המהלך ■ לבקשת בעלי הקרקעות, יתקיים הבוקר דיון בבית המשפט שבו יטענו שהדחייה מפרה הסכמים עם המדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה דבצילום: טל כהן

עדיין לא נקבע מועד פגישה חדש בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', שאמור להציג בפניו מתווה להצעת חוק שתדחה את סגירתו המתוכננת של שדה דב. השדה אמור להיסגר בעוד שישה ימים.

הפגישה המקורית היתה אמורה להתקיים אתמול (ב') בצהריים אך מלשכתו של סמוטריץ' נמסר כי היא נדחתה בעקבות התארכות דיוני הממשלה. נכון לשעה זו עדיין לא נקבעה פגישה חדשה.

הבוקר יתקיים דיון בבית משפט השלום בהרצליה לבקשת בעלי הקרקעות בגוש הגדול, ושאליו זומן היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט או מי מטעמו, בעניין האפשרות שהממשלה מסכלת ומפרה את ההסכם שערכה עם בעלי הקרקעות. בעלי הקרקעות טוענים כי חקיקה שדוחה את סגירת השדה – כמו זו שמקדם סמוטריץ' - מהווה הפרה חמורה של תנאי ההסכם שאומץ כהחלטת המדינה, ולפיכך היועץ המשפטי צריך להתייצב ולמסור את עמדתו בעניין ההפרה הצפויה.

אתמול פנתה לבית המשפט התאחדות המלונות בישראל, באמצעות עורכי הדין פנחס רובין וכפיר ידגר ממשרד גורניצקי ושות', וביקשה להצטרף כצד לדיון, וכך עשתה גם עיריית אילת.

בצלאל סמוטריץ'צילום: הלל מאיר

בית המשפט נעתר לבקשתן והוסיף: "ראיתי לנכון לחזור על הערתי בהחלטה האחרונה, בקשר לחוסר סמכותו של בית משפט זה לדון ולהתערב בהליך חקיקה של הכנסת, וכן על כך שהיועץ המשפטי לממשלה או נציגו זומן לדיון בשל כך שמדינת ישראל חתמה על הסכמים עם בעלי הזכויות בגוש הגדול, לפינוי שדה דב - שקיבלו תוקף של פסק דין במסגרת ההליך שבפני".

בבקשה ציינה ההתאחדות כי מבלי להיכנס כלל לשאלה אם יש סמכות לבית משפט השלום לדון בהליכי חקיקה המתהווים בכנסת, הרי שמשהוזמן היועץ המשפטי לממשלה להתייצב בפני בית משפט - ראוי להורות על צירוף ההתאחדות כצד לתיק ולדיונים.

במקביל פנה אתמול יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד במכתב לנתניהו, בו קרא לו לדחות את סגירתו המתוכננת של שדה דב בשבוע הבא. "בהמשך לפגישתנו, אני פונה אליך רגע לפני מהלך בעל השלכות היסטוריות הנוגע לעשרות אלפי חברים ואזרחים במדינת ישראל, וקורא להתערבותך הדחופה במניעת סגירתו של שדה דב", כתב בר-דוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker