המחיר המיידי של השארת שדה דב: קיצוץ רוחבי של 8-4 מיליארד שקל בתקציב

לא ברור אם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' יעלה מחר בישיבת הממשלה את הצעתו לדחיית הפינוי של שדה דב - לאחר שהובהר לו כי ההצעה מהווה הפרה בוטה של ההסכם בין המדינה לבעלי הקרקעות הפרטיים ■ לאלה תהיה עילה ברורה לתבוע אותה מייד

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה דבצילום: עופר וקנין
מירב ארלוזורוב

הצעת החוק של שר התחבורה הטרי, בצלאל סמוטריץ', לדחיית פינוי שדה דב, תחייב קיצוץ מיידי בתקציב המדינה של 8-4 מיליארד שקל - כך הובהר לשר בישיבה רבת המשתתפים שקיים היום (א') בנוגע להצעתו.

סמוטריץ' חייב לאשר את הצעת החוק שלו בממשלה מחר, ולא - הוא מאחר את המועד לפינוי השדה ב-1 ביולי. לפיכך לא ברור אם הוא עומד להעלות את הצעת החוק שלו לאישור הממשלה.

הקיצוץ הענק נובע מהערכת משרד המשפטים כי הצעת החוק מהווה הפרה בוטה של ההסכם שחתמה המדינה עם בעלי הקרקעות הפרטיים בשדה דב ב-2007, במסגרתו התחייבה לקדם תוכנית בנייה בשדה בפרק זמן סביר. בתמורה, הם התחייבו להעביר לידי המדינה 50% מזכויותיהם בקרקע. בג"ץ תחם את פרק הזמן הסביר עד ל-2016, והכנסת העבירה חוק לפיו המועד האחרון לפינוי השדה יהיה יולי 2019 – 12 שנים לאחר חתימת ההסכם עם הבעלים הפרטיים. הצעת החוק של סמוטריץ' מפרה גם את המועד האחרון הזה, ומאחר שהיא אינה קובעת מועד ברור חדש לפינוי השדה (ההערכה היא שהצעת החוק תביא לכך שהשדה לא יפונה לעולם), הרי שלבעלי הקרקעות הפרטיים יש עילה ברורה לתבוע את המדינה.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'צילום: אוליבייה פיטוסי

הערכת משרד המשפטים היא כי המדינה תסתכן בהפסד בתביעה, ובמקרה כזה הפיצוי שהיא עלולה לשלם לבעלי הקרקעות נע בין 4 ל-8 מילארד שקל (שני מסלולי פיצוי שונים).  מאחר שסיכויי הצלחת התביעה גבוהים, משרד האוצר מחויב להעמיד את הכסף באופן מיידי – כלומר מחויב להעמיד מקור תקציבי להוצאה שהיא בעלת סיכוי גבוה מאוד להתממש.

לפיכך, אם סמוטריץ' יביא את אישור הצעת החוק לממשלה מחר, הממשלה תהיה מחויבת במקביל להחליט על קיצוץ רוחבי של 8-4 מיליארד שקל בתקציבי כל המשרדים, בגין אי-פינוי שדה דב. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker