חצי שנה אחרי עזיבת עוזי לוי: יאיר טל ימונה למנכ"ל דירה להשכיר

בדצמבר התפטר מנכ"ל החברה הממשלתית, עוזי לוי, שעמד בראשה מהקמתה ב-2013 ■ דירקטוריון החברה קיבל את המלצת ועדת האיתור למנות את טל, שמילא את מקומו של לוי בחודשים האחרונים, למנכ"ל החברה

עדי כהן
עדי כהן
יאיר טל
יאיר טלצילום: ניר קידר
עדי כהן
עדי כהן

דירקטוריון דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה ארוכת טווח, בראשות אודי אדמתי, קיבל את המלצת ועדת האיתור למינוי של רו"ח יאיר טל למנכ"ל החברה. מפרישתו של המנכ"ל הקודם, עוזי לוי, בדצמבר האחרון, ממלא טל את מקומו – שיהפוך עתה, לאחר אישורו על ידי רשות החברות הממשלתיות - למקום קבע.

טל משמש בארבע השנים האחרונות סמנכ"ל הכספים והאחראי על כלל הפעילות הפיננסית של דירה להשכיר, והוא היה שותף להקמת החברה, לצד המנכ"ל היוצא לוי. לפני כחודשיים, עם התארכות תהליך הבחירה, בשל תקופת הבחירות, אישרה הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות, בראשות השופטת בדימוס בלהה גילאור, את מינויו למנכ"ל החברה בפועל.

קודם להצטרפותו לדירה להשכיר, שימש טל סגן בכיר לחשב הכללי ומנהל חטיבת המשרדים החברתיים באגף החשב הכללי במשרד האוצר. במסגרת תפקידו היה אחראי על הפעילות מול משרד החינוך ויחידותיו, ות"ת, משרד הרווחה, משרד הבריאות ומערכת הבריאות, משרד הקליטה והמוסד לביטוח לאומי. בנוסף היה טל אחראי על מערך התמיכות של הממשלה במוסדות ציבור ובגופים אחרים ועל ריכוז תחום המגזר השלישי.

דירה להשכיר היא חברה ממשלתית בבעלות מלאה של המדינה, שהוקמה להחלטת ממשלת ישראל ב-2013 לקידום נושא הדיור ובכלל זה הקמת דירות להשכרה. בין היתר, החברה אמונה על איתור מתחמי קרקע לפיתוח, שיווק, בנייה וניהול של יחידות דיור לשכירות ארוכת טווח – כמוצר אלטרנטיבי לרכישת דירות.

ועדת האיתור הוקמה לפני חודשים אחדים, לאחר פרישת לוי. לצד היו"ר אדמתי מכהנות הדירקטוריות מיכל בן-מובחר ומיכל מריל, וכן נציג רשות החברות הממשלתיות. יותר מ-50 מועמדים עמדו בתנאי הסף שנקבעו לתפקיד, ולאחר תהליך מיון קפדני, הגיעו לשלב המיונים האחרון ארבעה מועמדים סופיים.

החלטת הדירקטוריון תועבר לאישור רשות החברות הממשלתיות ולחתימת שר האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ