קבוצת אביב ולני גרופ רוכשות קרקע בחוף הדולפינריום תמורת 250 מיליון שקל

מדובר על שטח של שני דונם בחוף הדולפינריום בתל אביב שיוקם עליו מגדל מגורים שכולל גם בית מלון ■ העסקה יצאה לפועל לאחר שהמוכרים הסכימו להפחית 100 מיליון שקל מהמחיר המבוקש

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם הדולפינריום בתל אביב
מתחם הדולפינריום בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

קבוצת אביב ולני גרופ רוכשות שטח של שני דונמים על חוף תל אביב בהשקעה של 250 מיליון שקל. על השטח יוקם מגדל מגורים וחדרי מלון בגובה של 19 קומות. ב-6 הקומות התחתונות ייבנו כ-150-140 חדרי מלון, ומעליהם ייבנו 58 דירות מגורים בגדלים שונים. 

הפרויקט יוקם בהשקעה של מאות מיליוני שקלים ברחוב הרברט סמואל, על חוף הדולפינריום בתל אביב. המוכרים הם קבוצת אנשי עסקים, בראשות אלי להב ורן בלינקיס  ממייסדי רשת AM PM, עמוס וינברג ויעקב קוטלר. הקבוצה ניסתה למכור את המגרש בעבר והוא הוצע תמורת 350 מיליון שקל. המכירה יצאה לפועל רק לאחר שהבעלים הפחיתו את המחיר במאה מיליון שקל. גורמים בענף הנדל"ן אמרו אתמול (ד') שירידת המחיר נדרשה נוכח חולשת שוק מגורי היוקרה. בתגובה העריך דורון אביב כי על פי נסיונו בפרויקטים דומים, אין בעיה בשוק מגורי היוקרה וקצב המכירות משביע רצון.

העסקה המדוברת צפויה להשפיע בעקיפין גם על פרשת מתחם הדולפינריום. בעלי המתחם שנסגר, קיבלו מרשות מקרקעי ישראל, בתמורה לוויתורם על השטח, שטח סמוך תמורת תשלום מגוחך של 62 מיליון שקל. מבקרי העסקה טענו שהרשות העניקה ליזמים הטבה בשווי מאות מיליוני שקלים (הפער בין השווי האמיתי של המגרש למחיר ששולם תמורתו) על חשבון הציבור. השווי האמיתי של קרקע מסחרית באזור משתקף בעסקה של קבוצת אביב שנחתמה היום.

שוויה האמיתי של הקרקע שפינו בעלי המתחם היה למעשה אפס, כי לא ניתן לעשות בה שימוש מסחרי כלשהו. בעקבות כשלים שהתגלו בהליכי האישור, הורה בג"ץ למנהל מקרקעי ישראל לבחון מחדש את העסקה. ראשי המנהל נועדו לפני כחודשיים לפגישה עם העותרים לבג"ץ אך עד כה לא מסרו את תגובתם. 

קבוצת אביב עוסקת ביזמות ובניה והיא נשלטת על ידי האחים דורון אביב ודפנה הר לב. לני גרופ נשלטת על ידי רודי גבסי. החברה משקיע בנכסי נדלן בישראל, צרפת וארצות הברית. אביב ולני גרופ שיתפו בעבר פעולה בפרוייקט המגורים במתחם משרד החוץ בירושלים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker