400 דירות להשכרה ודיור לסטודנטים בדרך למתחם הבורסה ברמת גן

תוכנית משולש הבורסה, שנועדה להחיות את המתחם מעבר לשעות העבודה, אושרה למתן תוקף ■ התוכנית כוללת מאות יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח, 350 חדרי מעונות סטודנטים ושלושה מגדלי תעסוקה ומסחר

עדי כהן
עדי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תוכנית דירה להשכיר באזור הבורסה
הדמיה של תוכנית משולש הבורסהצילום: ישר אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישרה למתן תוקף את תוכנית משולש הבורסה – תוכנית של החברה הממשלתית "דירה להשכיר", להקמת מגדלי תעסוקה ומגורים בחלקו הצפון-מערבי של מתחם הבורסה ברמת גן. במסגרת התוכנית, המשתרעת על פני כ-13 דונם בין רחוב בגין ונתיבי איילון, מתוכננת בנייה של כ-400 יחידות דיור למגורים בשכירות ארוכת טווח ו-350 חדרי מעונות סטודנטים, לצד שטחי תעסוקה ומסחר.

יחידות המגורים במתחם ישווקו במודל "דירה להשכיר", שמשמעו שכירות ארוכת טווח לתקופה מינימלית של 20 שנה בשכר דירה מפוקח - כאשר 25% מהדירות ייועדו להשכרה לזכאים במחיר מופחת. לצד יחידות הדיור, שישווקו ליזמים כבר במהלך 2019, התוכנית כוללת את הקמתם של שני מגדלי תעסוקה בני 50 קומות, ומבנה מסחרי נוסף בן 8 קומות בשטח של 80 אלף מ"ר. כ-5,000 מ"ר של שטחי מסחר נוספים יתפרשו במסגרת התוכנית לאורך נתיבי איילון, כהמשך למגדלים הקיימים.

יאיר טל, מנכ"ל חברת "דירה להשכיר", החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה
יאיר טלצילום: ניר קידר

בחלקו המזרחי של המתחם, לאורכו של ציר בגין ברמת גן, ייבנה מגדל בן 60 קומות בעירוב שימושים של מסחר ושטחי ציבור, לצד הדירות להשכרה ומעונות הסטודנטים. בנוסף לאלו, מתוכננת במסגרת התוכנית הקמה של כ-10,000 מ"ר של שטחי ציבור, שבגבולותיהם תמוקם מכללת שנקר שתועתק ממיקומה הנוכחי ברחוב ידע עם. כמו כן, התוכנית כוללת 900 מקומות חניה תת קרקעית, 600 מתוכם ינוהלו כחניון ציבורי. המטרה שעומדת מאחורי פיתוחם של השטחים הציבוריים ושטחי המסחר בתוכנית היא החייאת מתחם הבורסה מעבר לשעות העבודה.

מנכ"ל "דירה להשכיר", יאיר טל: "התוכנית שנערכה, תוכננה ותשווק ביוזמת 'דירה להשכיר' הופכת חניון לרכבים למתחם מגורים ותעסוקה פעיל ותוסס לכל אורך היום. התוכנית תאפשר למאות משפחות צעירות לשכור דירה בתנאי שכירות הוגנים ויציבים לטווח ארוך, בטבורה של המדינה, בלב אזור הביקוש, בין תל אביב לרמת גן ובצמידות למערכות הסעת המונים. 'דירה להשכיר' ממשיכה להגדיל את היקף יחידות הדיור להשכרה ארוכת הטווח, ויוצרת אלטרנטיבה אטרקטיבית לשוכרים לטווח ארוך הנהנים מכל יתרונות המגורים בדירה בבעלות, ללא צורך להחזיק בדירה".

דניאלה פוסק
דניאלה פוסקצילום: מגד גוזני

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, אדריכלית דניאלה פוסק, ציינה כי התוכנית "תואמת את מדיניות הציפוף לאורך קווי מתע"ן (מערכת תחבורה עתירת נוסעים), אשר אושרה לאחרונה על ידי הוועדה המחוזית". זאב בילסקי, ראש מטה הדיור, התייחס לתוכנית ואמר: "דיור להשכרה לטווח ארוך הינו חלק מהפתרונות למשבר הדיור שפקד את מדינת ישראל בעשור האחרון, ואני מברך על התוכנית. נמשיך לפעול במלוא המרץ לקידומן של תוכניות מסוג זה בכל רחבי הארץ".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker