דונה זכתה במכרז של דירה להשכיר: תבנה 90 דירות בשוהם תמורת 52 מיליון שקל

הפרויקט הינו חלק מתוכנית להקמת שכונה חדשה שתיכננה החברה הממשלתית דירה להשכיר בשוהם, ובה 1,500 יחידות דיור ■ 60 דירות מיועדות לשכירות ארוכת טווח - ומתוכן מחצית יוצעו בשכר דירה מופחת לזכאים חסרי דירה

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של שכונת הדרים בשוהם
הדמיה של שכונת הדרים בשוהםצילום: אסף פרץ

ועדת המכרזים המשותפת של דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הודיעה הבוקר (א') על זכייתה של חברת דונה במכרז דירה להשכיר בשוהם – המהווה פרויקט שני של שכירות ארוכת טווח ביישוב. במסגרת הפרויקט צפויים להקים כ-90 יחידות דיור - מתוכן 60 מיועדות להשכרה ארוכת טווח וה-30 הנותרות למכירה מיידית בשוק החופשי. בעבור המגרש תשלם דונה כ-52.5 מיליון שקל, הכוללים את עלויות הפיתוח.

הפרויקט המדובר מהווה חלק משכונה חדשה שתוכננה על ידי דירה להשכיר בשוהם, שכונת הדרים, שבה עתידות לקום כ-1,500 יחידות דיור, ביניהן כ-200 יחידות שיוקצו עבור דיור מוגן. התכנית להקמת שכונה זו מקודם במסלול המואץ של הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) ומהווה אחד מ-30 פרויקטים שמובילה החברה ברחבי הארץ. כעת מצטרפת דונה לחברת אפריקה ישראל, שגם היא זכתה במכרז של דירה להשכיר בשוהם בשנה שעברה לקראת הקמה של 265 יחידות דיור, הנכללות גם כן בשכונה החדשה.

בנייה בשוהםצילום: אייל טואג

במסגרת המכרז פורסמה גם החלטת הוועדה המקומית שלפיה תינתן אפשרות להגיש בקשה לתוספת של 12 יחידות דיור – שגם הן יהיו מיועדות להשכרה ארוכת טווח, במסגרת הקלות "שבס כחלון". כ-30 מהדירות הנכללות במסגרת פרויקט זה מיועדות להשכרה לטווח ארוך בשכר דירה מופחת, עבור זכאים חסרי דירה.

ראש המועצה: "הזדמנות למשפחות צעירות"

מנכ"ל דירה להשכיר בפועל, יאיר טל, אומר כי "הפרויקט בשוהם, כמו פרויקטים נוספים רחבי המדינה, יאפשר לציבור השוכרים לגור בפרויקט בסטנדרט בנייה גבוה, בחוזה ארוך טווח ובשכר דירה קבוע המספק יציבות ושקט נפשי - ללא צורך בבעלות על דירה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ראש המועצה המקומית שוהם, איתן פטיגרו, מוסיף כי "שוהם הוא יישוב למשפחות צעירות, ופרויקט דירה להשכיר מהווה הזדמנות מצוינת למשפחות צעירות ולזוגות צעירים לקבוע בו את ביתם. שכונת הדרים תוכננה באופן איכותי וקפדני, כך שתתאים לצורכיהן של משפחות צעירות. הפיתוח של השכונה כבר בעיצומו וכל התשתיות יהיו מוכנות לקראת כניסת המשפחות לשכונה כבר בספטמבר 2021. פיתוח השכונה כולל פארק ירוק גדול לאורך נחל בית עריף, אגם, קריית ספורט ואת כל תשתיות הפנאי והחינוך".

סמנכ"ל הנכסים והשיווק של דונה שי נכסים, נתן מרבל, אומר כי "דיור להשכרה ארוכת טווח הוא פתרון נחוץ לשוק הנדל"ן הישראלי. למרות תוכנית מחיר למשתכן, אנו נתקלים מדי יום בזוגות ומשפחות צעירות שידן אינה משגת את ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה, והדיור להשכרה הוא הפתרון עבורם. אנו רואים בדיור להשכרה ארוכת טווח גם כיוון פעולה חדש וחשוב לחברה: זהו מהלך שיגדיל את פרוטפוליו הנכסים המניבים של החברה, לצד המרכזים המסחריים אותם מקימה החברה בשכונות רבות בארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker