אופס, שכחנו 34 מיליון שקל: הטעות שגרמה לביטול הגרלות של מחיר למשתכן

שש הגרלות בתוכנית מחיר למשתכן בראש העין, שנערכו במארס האחרון, בוטלו במפתיע ■ הסיבה: בדיקה של רשות מקרקעי ישראל חשפה כי סכום של כ-34 מיליון שקל לא הוכנס למסמכי המכרז ■ רמ"י: נפרסם מכרז חוזר בהקדם האפשרי

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר בנייה בראש העיןצילום: עופר וקנין
גילי מלניצקי

טעות שנפלה בחישוב שטחי המסחר בשישה מכרזים של תוכנית מחיר למשתכן בראש העין גרמה לביטול שש הגרלות בתוכנית, שנערכו במארס האחרון. המשמעות היא שמי שנרשמו להגרלות על דירות שמספרן 1118, 1120, 1121, 1123, 1124 ו-1125 - יוכלו בין ה-6 ל-11 במאי לעדכן מחדש את הרשמתם - כשהם מסירים את האפשרות לששת פרויקטים בראש העין ובוחרים פרויקט אחר.

הנרשמים להגרלות הללו של מחיר למשתכן קיבלו הודעה על ביטולן. לאחר שהם יעדכנו את הרשמתם להגרלה - תיערך ההגרלה של הדירות, ובשבועיים האחרונים של מאי צפויות להימסר לזוכים הודעות על זכייתם.

לאחר הסרת המתחמים הללו, נותרו בהגרלה כ-4,770 דירות ב-13 יישובים ברחבי הארץ, הכוללים את ירושלים, טבריה, אשקלון, מגדל העמק, טירת הכרמל, מעלה אדומים ונצרת עילית, מתחם אחר בראש העין, וכן לראשונה גם את תל אביב, בני ברק, ג'סר א-זרקא, אבן יהודה ואריאל.

הסיבה לביטול ההגרלות נובעת מבדיקה שערכה ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שבה התגלה כי סכום של כ-34 מיליון שקל - שמשויך לחישוב שטחי המסחר בפרויקטים - לא הוכנס למסמכי המכרז.

כך יצא שהחברות הזוכות, בהן דבירו, גיא ודורון לוי ורייסדור - הגישו הצעות למכרז בלי לקחת בחשבון בניית שטחים אלה. רמ"י פנתה לחברות בניסיון להגיע להסדר לגבי הערכת השווי החסרה במכרזים ועתה מתקיימים מגעים בין החברות לבין רמ"י לגבי ביטול המכרזים או תיקונם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המגעים עם החברות לגבי עתיד המכרזים ושיווק של כ-430 יחידות דיור במסגרת מחיר למשתכן, יימשכו לאחר חג הפסח.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: "בשל טעות שנפלה במסמכי המכרז, רמ"י החליטה על ביטול המכרז בראש העין בהתייחס לשישה מתחמים מתוך כלל המתחמים שפורסמו במכרז. ביטול המכרז הינו בכפוף לשימוע שייערך אל מול המציעים שהצעתם היתה, לכאורה, ההצעה הזוכה. בד בבד, מתוך אחריות לדיירי מחיר למשתכן ועל מנת לא לפגוע בזכאי מחיר למשתכן שהתמודדו בהגרלה על דירות במתחמים שבוטלו, החליט משרד השיכון להעניק להם ארכה לשנות את הגרלתם למתחמים אחרים בהגרלה. מכרז חוזר ביחס למתחמים אלו יתפרסם בהקדם האפשרי, לאחר השלמת הליכי השימוע ובהתאם לתוצאתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker