האצטדיון המיתולוגי בבאר שבע ייהרס לטובת 2,000 דירות

הריסת אצטדיון וסרמיל מתוכננת לטובת שלב ב' של פרויקט המגורים שמקימות החברות י.ח. דמרי ואזורים בבירת הנגב ■ הפרויקט כולל 17 מגדלי מגורים, לצד כ-16 דונם של פארק ומבני ציבור

עדי כהן
עדי כהן
אצטדיון וסרמיל
אצטדיון וסרמיל
עדי כהן
עדי כהן

אצטדיון וסרמיל המיתולוגי בבאר שבע צפוי להיהרס בסוף מאי, לטובת הקמתו של שלב ב' בפרויקט המגורים שמקימות במתחם החברות י.ח. דמרי ואזורים. החברות זכו ב-2014 במשותף במכרז של עיריית באר שבע ורשות מקרקעי ישראל. במסגרת הזכייה שילמו כ-417 מיליון שקל, מהם 212 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע בפרויקט (כולל מע"מ), והיתרה עבור הוצאות הפיתוח במתחם.

במסגרת התוכנית, המשתרעת על יותר מ-200 דונם - שבגבולותיהם גם שטחו של האצטדיון - מתוכננת הקמתן של 2,000 יחידות דיור ב-17 מגדלים בני 27 קומות. הקמת השכונה החלה כבר ב-2017, ושלב א' של הבנייה עומד עתה לקראת השלמתו. לצד שטחי המגורים, מתוכננים במסגרת השכונה גם שטחים ירוקים נרחבים, בהם כ-16 דונם של פארק במרכז השכונה, לצד מבנים ציבוריים דוגמת מרכז ספורט, בתי ספר וגני ילדים. תמהיל הדירות יכלול במרביתו דירות 4 חדרים בגדלים של 108-99 מ"ר, דירות 5 חדרים בגודל של כ-130 מ"ר עם מרפסות בשטח של 20 מ"ר ודירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז.

אצטדיון וסרמיל הוקם ב-1959, ושימש את קבוצת הפועל באר שבע במשחקיה עד למעברה לאצטדיון טוטו טרנר ב-2015. בוסרמיל זכתה הקבוצה בשתי אליפויות בשנות ה-70 ובגביע המדינה ב-1997, ושם גם אירחה את קבוצת ברצלונה במסגרת מוקדמות גביע הליגה האירופית אופ"א ב-1996. ב-1988 הסתיים שיפוץ כללי של האצטדיון, בתרומתה של הגברת לילי פרידמן-וסרמיל, ושמו הוסב לאצטדיון על שם ארתור וסרמיל. הגברת פרידמן-וסרמיל הנציחה בכך את בנה, שנרצח בשואה על ידי הנאצים במחנה ההשמדה מיידנק, כשהוא בן 7. העירייה הנציחה את שמו של ארתור וסרמיל גם במגרשי האימונים בקריית הספורט ובקריאת רחוב על שמו. כמו כן, בעת הריסת האצטדיון, העירייה תערוך טקס לזכרו.

אמיר כהן, מנהל המכירות ב.י.ח.דמרי, אמר: "אנו רואים בשכונה זו את  פרויקט הדגל שלנו לשנים הקרובות. ככזה מושקעים בו מירב המאמצים והמשאבים, הן הכספיים והן התכנוניים. הפרויקט מיועד למגוון רחב של קהלים וביניהם משפחות צעירות, משפרי דיור ומצמצמי דיור שעוברים מבתים צמודי קרקע, לא רק מקרב תושבי באר שבע והדרום, אלא מכל הארץ".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker