מחירי הדירות שינו כיוון: "העליות צפויות להתחזק בתקופה הקרובה"

מחירי הדירות עלו במארס ב-0.6% ■ עליית המחירים בולטת בכל חלקי הארץ, והחדה בהן נרשמה בחיפה - 1.4% ■ עלייה מתונה יותר של 1.1% נצפתה במחוז הדרום

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עליית המחירים מלווה בדיווח על גידול במספר העסקות בשוק הדירות החדשות
הדר חורש

מחירי הדירות משנים כיוון. בתחילת השנה התחלפה מגמת הירידות הקלות שהסתמנה במהלך החודשים האחרונים של השנה שעברה, והמחיר הממוצע של הדירות עלה כמעט בכל אזורי הארץ. בממוצע עלו מחירי הדירות בחודשיים הראשונים של השנה בשיעור ממוצע של 0.6%, עלייה משמעותית בתקופה כה קצרה.

עליית המחירים מלווה גם בדיווחים על התאוששות בביקושים וגידול במספר העסקות בשוק הדירות החדשות. גורמים בענף מעריכים שהתמתנות המחירים במחצית השנייה של 2018 נגרמה בעיקר כתוצאה מעלייה זמנית בהיצע הדירות. כמות הדירות בשוק צפויה לשוב ולרדת במהלך הרבעון השני של השנה, ולכן עשויה מגמת העליות להתחזק, לפחות בתקופה הקרובה.

בשיעור שנתי עלו מחירי הדירות בישראל בשיעור של 0.1%. בכך מתבטלת למעשה ירידת המחירים שנרשמה במהלך 2018. בנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בולטת עליית המחירים באזורי הפריפריה: חיפה והצפון ובאר שבע. אזורים אלה בלטו בעבר בירידות בשל תוכנית מחיר למשתכן שיזם האוצר. הנתונים החדשים מלמדים שהשפעת התוכנית הממשלתית הולכת ומתפוגגת, וייתכן שיידרשו צעדים נוספים כדי למנוע את חידוש עליות המחירים בשוק הדיור.

עליית המחירים בולטת בכל חלקי הארץ, כאשר העלייה החדה ביותר בשיעור של 1.4% היתה בחיפה. עלייה מתונה יותר בשיעור של 1.1% נרשמה במחוז הדרום. המקום היחיד שבו נרשמה ירידה בחודש האחרון היתה ירושלים, שבה ירדו המחירים בשיעור של אחוז אחד. בתל אביב נרשמה עליית מחירים בשיעור של 0.7%.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker