ענבל אור במו"מ לרכישת מגרש בשכונת בבלי דרום בת"א - באלעד מגורים מנסים למנוע העסקה

אור ניהלה משא ומתן לרכישת מגרש תמורת כ-1.45 מיליון שקל, ואף הגיעה להסכם עם התושבים המקומיים על פינוי תמורת דירה.

רז סמולסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> ענבל אור, בעלת חברת אור סיטי נדל"ן המארגנת קבוצות רכישה במרכז, מנהלת משא ומתן לרכישת מגרש לבנייה של 145 דירות בשכונת בבלי דרום בתל אביב, תמורת 210 מיליון שקל. עם זאת, בעלי מגרשים אחרים בשכונה, בהם אלעד ישראל מגורים, מנסים למנוע את העסקה.

שכונת בבלי דרום נמצאת דרומית לשכונת בבלי ומול פארק צמרת, כאשר בין שתי השכונות מפריד רחוב ההלכה. השכונה תחומה ברחוב פעמוני של שכונת בבלי בצפון, נתיבי איילון במזרח, ורחוב הזוהר במערב. היא משתרעת על פני כ-110 דונם, ויש עליה תוכנית לבניית של מגדלי מגורים בני 37 או 44 קומות, ובהם כ-1,150 דירות ומרכז מסחרי.

אחת הבעיות שמעכבות את פיתוח השכונה היא שחיים בה כמה עשרות תושבים, שהגיעו עם קום המדינה ליישב את הכפר הערבי הנטוש ג'מוסין. מאז לא הוסדר מעמדם החוקי של הדיירים בקרקע, אבל הפינוי שלהם הוא תנאי לקבלת היתר בנייה.

בשנה וחצי האחרונות ניהלה אור משא ומתן עם אריק אברמוביץ', שירש מסבו מגרש לבנייה של מגדל ובו 145 דירות תמורת 215 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר של כ-1.45 מיליון שקל לקרקע ליחידה, לא כולל עלויות פינוי התושבים. אור התחייבה לקחת על עצמה את הפינוי של המשפחות היושבות במגרש, וכבר החתימה שלושים משפחות, באמצעות משרד עורכי הדין רז כהן ושות', שגם ייצג את אור מול אברמוביץ', על הסכם שבו התחייבה לתת לכל אחת מהן דירה בתמורה לפינוי. הדירות הן בנות שלושה חדרים בשטח של 75 מ"ר או ארבעה חדרים בשטח של כ-90 מ"ר.

אם העסקה של אור תצא לפועל, זו תהיה התקדמות משמעותית במתחם בשעה שתל אביב משוועת לבנייה חדשה, וכן בשורה עבור המשפחות, שיושבות בקרקע כבר עשרות שנים וסובלות מהזנחה של תשתיות. אור היא היזמית הראשונה מבין בעלי הקרקעות שהציגה להם תמורה אמיתית עבור הפינוי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

השלמת העסקה מתעכבת בגלל מכשולים שהערימו בעלי זכויות אחרים בשכונה. חברת אלעד ישראל מגורים (בשמה הקודם דנקנר השקעות) טענה בפני אברמוביץ' כי יש לו חוזה מולם, שבו הסכימו בעלי הקרקעות בשכונה לא לפנות תושבים במחיר בלתי סביר. לדעתה של חברת אלעד ישראל מגורים, דירה בת שלושה או ארבעה חדרים היא מחיר גבוה מדי. במצב הזה אברמוביץ', ומי שיקנה את המגרש שלו, נמצא בעמדה של הפרת הסכם. כדי להשלים את העסקה יידרשו המתיישבים להוריד את מחיר הפינוי, או שאלעד ישראל מגורים תתרצה ותסכים לתג המחיר, או שיימצא פתרון יצירתי אחר שיפתור את התסבוכת.

בנוסף, טענה עיריית תל אביב, שגם לה זכויות במתחם, שלא מספיק כי כל בעל מגרש יפנה את המתיישבים בתחום המגרש שלו, אלא יש תנאי שהם צריכים במשותף לפנות את המתיישבים שיושבים על מגרשים המיועדים לשטחי ציבור. כך שהעירייה דורשת מאור למעשה לפנות תושבים נוספים מעבר לאלה שיושבים במגרש של אברמוביץ' - המגרש שאותו היא רוצה לקנות.

ענבל אור ואריק אברמוביץ' לא הגיבו לידיעה.

אלעד ישראל מגורים מסרה בתגובה: "חברת אלעד ישראל מגורים פועלת בשנים האחרונות במרץ לקידום פרויקט מגורים בדרום בבלי. לחברה אין כל זכות בשטחים של אברמוביץ', והוא לא פנה לחברה בדבר גובה הפיצוי או התמורה שהוא מציע למפונים בשטחו. לחברה יש עניין רב בקידום הפרויקט בדרום בבלי בהקדם האפשרי, ומברכת על כל צעד שיקדם זאת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker