ישראל קנדה משתלטת על מידטאון: קונה גם את חלקה של אלקטרה

הקבוצה תרכוש את אחזקותיה של אלקטרה במידטאון בתמורה ל-60 מיליון שקל ■ לאחר הרכישה היא תחזיק ב-81% ממניות הפרויקט

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט מידטאון, תל אביבצילום: רונן טופלברג
גילי מלניצקי

ישראל קנדה תרכוש את אחזקותיה של אלקטרה במידטאון בתמורה ל-60 מיליון שקל, כך לפי הסכם הבנות שנחתם בין הצדדים. הסכום מגלם את מלוא זכויותיה של אלקטרה בפרויקט, וכן את זכויותיה הנובעות מהסכם הבעלים. ערב העסקה החזיקה ישראל קנדה ב-56% ממניות הפרויקט, ולאחר הרכישה היא תחזיק ב-81% מהמניות. ישראל קנדה תעביר את מלוא הסכום בעבור הרכישה תוך שלוש שנים ותעמיד עד אז ערבות מוגבלת של 75 מיליון שקל.

לפני שבועיים רכשה חברה מקבוצת ישראל קנדה את חלקה של יורוקום נדל"ן בפרויקט מידטאון מידי כונס הנכסים של החברה. קנדה רכשה אז נתח של 37.5% בפרויקט בתמורה ל-140 מיליון שקל.

פרויקט מידטאון הוקם בידי ישראל קנדה, יורוקום נדל"ן וחברת אלקטרה. בשנה האחרונה הוא נקלע לעין הסערה, בעקבות קריסתה של קבוצת יורוקום. מונה מפרק לקבוצה כולה וכונס לנכסים שבבעלות החברה הבת יורוקום נדל"ן, ששועבדו לטובת בנק מזרחי טפחות.

הפרויקט ממוקם בדרך בגין בתל אביב וכולל מגדל מגורים שבו 338 דירות, מגדל משרדים בהיקף של 75 אלף מ"ר המאוכלס במלואו, ושטחי מסחר בהיקף של כ-17 אלף מ"ר וחניון של כ-630 חניות. מידטאון מצויה כיום בתהליך של השכרת שטחי המסחר והבילוי לאחר שהתקבל טופס 4 לפני כחודש. לצד המתחם מוקמת בימים אלה תחנת הרכבת הקלה בקו האדום.

נכון להיום, נחתמו כמה הסכמי שכירות בשטחים המסחריים לתקופות שונות. לפי ישראל קנדה, נחתמו כבר הסכמים עם זאפה תל-אביב, חנות הדגל של רשת הפארם Be מקבוצת שופרסל, רשת חדרי הכושר לנשים שר פיטנס, בית קפה מרשת ארומה, רשת יאיר השחר חניונים, וכן שטחים המיועדים להקמת בית מלון שאותו שכרה החברה יחד עם שותפים נוספים (חלקה של החברה בשרשור סופי 75%).

מהחברה נמסר כי "חתימת מזכר ההבנות לקראת רכישה נוספת, הנה חלק מאסטרטגיה של ישראל קנדה להגדיל את היקף הנכסים המניבים, במטרה לייצר תזרים הכנסות חיובי ויציב לחברה ולחזק את זרוע הפעילות של הקבוצה בנכסים מניבים באיזורי הביקוש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker