המהנדס החדש של עיריית תל אביב: האדריכל אודי כרמלי

למרות שלמכרז נגשו גם מי ששימשו כמהנדסי ערים מנוסים בערים גדולות, לתפקיד מהנדס העיר תל אביב-יפו נבחר אודי כרמלי, סגנו של מהנדס העיר היוצא עודד גבולי

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיכר אתרים בתל אביב. המהנדס החדש יידרש להכריע האם יוקמו כאן מגדליםצילום: תומר אפלבאום
גילי מלניצקי

האדריכל אודי כרמלי ימונה לתפקיד מהנדס העיר תל אביב יפו -  כך החליטה אמש ועדת המינויים הבכירים לבחירת מהנדס העיר תל אביב-יפו. כרמלי בן ה-45 יחליף את מהנדס העיר היוצא, האדריכל עודד גבולי, שמילא את התפקיד מאפריל 2012, ובמהלך כהונתו גובשה תוכנית המתאר העירונית של תל אביב, תא/5000.

כרמלי שימש בשלוש השנים האחרונות כסגן מהנדס העיר, ראש אגף רישוי ופיקוח על הבנייה, ומ-2009 הוא מילא שורה של תפקידים במינהל ההנדסה בעיריית תל אביב-יפו. הוא מחזיק בתואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בתכנון ערים מטעם הטכניון.

כרמלי יידרש להיות הקול המכריע בסוגיות משמעותיות בעיר כמו הקמת מגדלים וזכויות בנייה על קווי החוף (כמו בכיכר אתרים), מדיניות חנייה ותחבורה ובכך קידום העברת מסוף התחנה המרכזית הישנה לגבול תל אביב-חולון, סוגיות תכנון בשטחי שדה התעופה שדה דב שיכריעו על המשך פעילותו ועוד. תפקידו של מהנדס העירייה הוא לתכנן ולקדם בנייה שתאזן בין האינטרס הציבורי של תושבי השכונות השונות בעיר ותאזן אותו לבין האינטרסים של יזמים, אדריכלים, קבלנים ובעלי הון הפועלים בשטחיה, לצד דרישות גופי התכנון הארציים והפוליטיקה שעומדת מאחוריהן.

על התפקיד המבוקש של ניהול 400 עובדים במינהל ההנדסה, שינחה את כיווני ההתפתחות של העיר המרכזית בארץ, התחרו שורה של בכירים, חלקם מהנדסי ערים מהערים הגדולות בארץ, עם ניסיון רב בתחום.

אודי כרמלי אמר לאחר מינויו כי "זהו כבוד גדול להיבחר לתפקיד זה מבין המועמדים המרשימים והראויים שהתמודדו. זוהי זכות גדולה לשרת במגזר הציבורי בכלל ובפרט בעירי האהובה תל אביב-יפו".

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הודה למהנדס העיר היוצא אדר' עודד גבולי ואיחל בהצלחה למהנדס העיר הנבחר אודי כרמלי. "תפקיד מהנדס העיר הינו אחד התפקידים החשובים והמשפיעים על עתיד העיר. אני מאמין שאודי הוא האיש המתאים ביותר בעת הזאת להתמודד עם האתגרים החשובים בתחום זה בשנים הבאות", הדגיש חולדאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker