עיריית ראשון לציון פרסמה מכרז ב-100 מיליון שקל להקמת מעונות סטודנטים

הפרויקט שיכלול 3 בניינים סמוכים למכללה למנהל בעיר, יבוא על חשבון בניית הארנה שהליך בנייתה הוקפא ■ לצד מעונות הסטודנטים, הפרויקט יכלול מועדון, מסעדות וחדרי עבודה משותפים

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ראשון לציון
ראשון לציוןצילום: אילן אסייג

החברה הכלכלית של ראשון לציון פירסמה אתמול (א') מכרז להקמת מעונות סטודנטים במערב העיר, על ציר שדרות רבין הסמוך למכללה למנהל - המוסד האקדמי המרכזי בעיר. עיריית ראשון לציון היא זו שתממן את הפרויקט המוערך בכ-100 מיליון שקל, לצד מענק של כ-13 מיליון שקל עבור הקמת המעונות שקיבלה מהחברה המשללתית לדיור להשכרה, "דירה להשכיר". תקציב הקמת המעונות הועבר מתקציב העירייה הייעודי להקמת הארנה - שבנייתה מוקפאת בשלב זה, לאחר שתכנונה נמשך שנים ועלויות ההקמה שלה נעו בין 270 מיליון שקל ל-300 מיליון שקל.

במכרז קוראת העירייה לחברות קבלניות להקים שלושה מבני מעונות על שטח של כארבעה דונם, בהם 500 מיטות בכ-350 יחידות דיור. הקומפלקס יתפרס על שלושה בניינים, בני 4, 8 ו-18 קומות, כשהגג של הבניין הנמוך יהווה שטח ציבורי משותף לסטודנטים.

תמהיל הדירות יכלול יחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים. סך כל השטח הבנוי של הפרויקט - שכבר קיבל היתר לבנייה, לדברי מנכ"ל החברה הכלכלית ניצן פלג, יעמוד על כ-17 אלף מ"ר, הכוללים גם רחבה ציבורית להתכנסויות וקומת קרקע המיועדת למסחר.

קומת המסחר תשתרע על שטח של 650 מ"ר ויפעלו בה בעיקר עסקים שיתמכו בצרכי המחייה של הסטודנטים ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדות ובתי קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד. בנוסף תקצה החברה הכלכלית במבנה שטחים למועדון סטודנטים, חדרי לימוד ועבודה משותפים ופינות ישיבה בכל קומה. המבנה יכלול גם חנייה תת קרקעית של כ-60 מקומות חניה, לצד חניית אופניים ואופנועים.

לפי תנאי המכרז יידרשו קבלנים מציעים להתחרות על מחיר נמוך ככל שניתן, לצד עמידה בתנאי הסף בהם, בנייה של פרויקט בהיקף של 7,000 מ"ר המשלב מסחר ומגורים או מלונאות בחמש השנים האחרונות.

לאחר שהמכרז ייסגר והבנייה תושלם, צפויה העיריה להפעיל מערך לניהול המעונות. העירייה תעניק עדיפות לתושבי העיר הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם. חלק מהיחידות ינתנו במחירים מסובסדים לאור קורת הגג שהעניקה דירה להשכיר לפרויקט.

בתוך כך, במועצת עיריית ראשון לציון מתחו ביקורת על כך שהתקציבים שהושקעו עד כה בתכנון וקידום פרויקט הארנה - שעלויותיו הוכפלו מאז תחילת העשור - הועברו לטובת הקמת המעונות. חלק מחברי מועצת העיר טענו כי יש לקדם את בניית הארנה כמחוייב, ולא להוריד לטימיון את הליכי התכנון שכבר נעשו. בתוך כך, ראש העיר הנכנס רז קינסטליך הבהיר כי "ההחלטה הזאת נושאת מסר חשוב לצעירי העיר שהעירייה תהיה לצידם, והם ייהנו ממחירים מוזלים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker