הפכפכים בגליל ים: העבודות שהוקפאו בשבוע שעבר - יופשרו כעת

רשות מקרקעי ישראל חזרה בה מהודעתה לחברת נתיבי איילון על הפסקה מיידית של מימון העבודות בפרויקט הדגל של מחיר למשתכן ■ הפרויקט כולל 1,800 דירות

הדר חורש
הדר חורש
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדמיה של פרויקט מחיר למשתכן בגליל ים
הדמיה של פרויקט מחיר למשתכן בגליל יםצילום: הדמייה: חברת וויו�

העבודות בפרויקט מחיר למשתכן בגליל ים לא יוקפאו, לאחר שרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) חזרה בה מההודעות על הפסקת המימון של עבודות התשתית. המיזם כולל 1,800 דירות, המיועדות לזכאי מחיר למשתכן.

בשבוע שעבר הודיעה רמ"י על הפסקה מיידית של מימון העבודות, המבוצעות על ידי החברה הממשלתית נתיבי אילון. בעקבות כך, הודיעה עיריית הרצליה, שהמיזם בשטחה, כי המדינה מפרה את הסכמי הגג שנחתמו לצורך בניית הפרויקטים, ובכוונתה להקפיא את העבודות עליהם. העירייה טענה גם שרמ"י ומשרד האוצר לא עמדו במלוא התחייבותם להקצאת דירות לתושבי הרצליה.

רמ"י מצדה האשימה את עיריית הרצליה בהפרת הסכמים. לטענתה, צמצום תוכנית הבנייה למגורים על שטחי המינהל, יקטין את הכנסותיה, שיועדו בין השאר לבניית מחלף הרב מכר מדרום להרצליה.

בעקבות הסכסוך בין העירייה לרמ"י הורה שר האוצר, משה כחלון, הממונה על רמ"י, לא לבטל את מימון העבודות. בהתאם לכך, חברת נתיבי אילון צפויה לחדש את העבודות על התשתית.

הפתרון צפוי להוביל ל"חור" בתקציב רמ"י, אבל הרשות לא תידרש לבעיה בזמן הקרוב. בעוד שהוצאות התשתית הן שוטפות ומיידיות, ההכנסות המתוכננות ממכירת שטחים צפויות להיכנס לקופת הרשות רק בעוד כמה שנים, לאחר שיוכשרו השטחים ויוצעו למכירה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker