אורי דורי, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר ומוותיקי ענף הבנייה, מת בגיל 76

דורי, יו"ר מכון התקנים, נחשב לאחד הקבלנים הבולטים שפעלו בענף הנדל"ן ■ חברת הביצוע שייסד אחראית על הקמתם של כמה מהפרויקטים הגדולים בענף, ובהם המלונות שרתון סיטי טאואר ברמת גן, הנסיכה ודן אילת

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי דורי, יו"ר המכון
אורי דוריצילום: עופר וקנין

יו"ר מכון התקנים, אורי דורי - מי שנחשב לאחד מוותיקי ענף הבנייה ומייסד חברת א.דורי - מת היום בגיל 76. דורי נחשב לאחד הקבלנים הבולטים שפעלו בעשורים האחרונים בענף הנדל"ן וחברת הביצוע שייסד (כיום בשליטת עמוס לוזון תחת השם דורי יזמות ובנייה; י"ד) אחראית על הקמתם של כמה מהפרויקטים הגדולים בענף הבנייה.

בין השאר הקימה החברה את המלונות שרתון סיטי טאואר ברמת גן, הנסיכה ודן אילת, וכן מיזמי מגורים מוכרים רבים, ובהם מגדלי YOO בתל אביב, שכונת מגדלי היוקרה בראשון לציון, מגדלי אקירוב, מיזמים בשכונת ממילא בירושלים וכן פרויקטים רבים במודיעין, רמת גן, פתח תקוה וחיפה.

דורי נולד ב-1943 בגבעתיים, אך לאחר לימודיו בטכניון התבסס בפעילות שוק הנדל"ן בחיפה. בעבר הוא כיהן במגוון תפקידים ציבוריים, ובהם נשיא התאחדות הקבלנים – תפקיד שמילא ב-2000-1997; יו"ר נשיאות לשכת התאום של הארגונים הכלכליים; וחבר הוועד המנהל של הטכניון. בשנים האחרונות, לאחר שמכר את אחזקותיו בקבוצת א.דורי, המשיך דורי לגלות מעורבות בענף הבנייה והחזיק מניות ותפקידים בהנהלת החברות א.נ. דורי הנדסה, אודור אחזקות, סטפאהד, אודור נכסים, אודור בנייה ואודור התחדשות עירונית.

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, מסר: "אורי דורי היה מעמודי התווך של ענף הבנייה בישראל. ביותר מ-40 שנות פעילות הוא יזם, תכנן, בנה ותרם תרומת ענק למשק ולחברה בישראל. אורי זכה, ובצדק, לכינוי: האיש ששינה את קו הרקיע של ישראל. הוא היה שילוב נדיר של איש חזון ובולדוזר של ביצוע. בחזונו הוא קבע כבר בשנות ה-70 כי על ישראל להפוך למדינה הבנויה כמדינה מערבית, תוך שילוב חכם של בנייה מודרנית בנוף הארץ".

בהמשך הוסיף בריק כי "לא מעט ספקנים חשבו כי מדינת ישראל לעולם תישאר מאחור בתחום הבנייה, אך הוא הוכיח שצדק. לאורך השנים הרבות בפועלו, היה סמן ימני שמשך מעלה את הענף בישראל לקפיצות דרך גדולות ביכולות הביצוע וברמה הטכנולוגית שלו. אורי היה מזיגה נדירה של יושר ומנהיגות שאינה נפוצה לצערנו. לא הפתיע איש כאשר נבחר לנשיא התאחדות הקבלנים והבונים, היא התאחדות בוני הארץ. בתקופתו בוצעה בהתאחדות מהפיכה, כשקבע מחדש את מבנה הפעילות שלה, וחיזק מאוד את כוחה והשפעתה על מקבלי ההחלטות מכל הדרגים בענף. או כמו שמישהו אמר לי היום: 'כשאורי היה כנס לחדר כולם היו מחכים לשמוע מה יש לו להגיד'. את התוצאות של חוכמתו ותשוקתו ליצור, לבנות ולייצר מציאות טובה יותר אפשר לראות בכל פעם שמרימים את העיניים, כמעט בכל עיר בישראל. זאת המתנה שהוא הותיר לכולנו וכאן ההזדמנות נוספת שלנו לומר לו תודה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

משפחת אדלסבורג, שהקימה איתו את תחנת הכוח הפרטית הראשונה דוראד (ששמה נגזר משמו של דורי ושל אדלסבורג) מסרה: "איבדנו היום איש חזון, מנהיג עסקי וחבר קרוב. שותף לדרך ארוכה בהנחת היסודות לבניית משק חשמל תחרותי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker