פינוי-בינוי בקרית נורדאו: אושרה תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה של הוותמ"ל

במסגרת הפרויקט יוקמו 870 יחידות דיור חדשות, ו-4,000 מ"ר לשטחי ציבור - במקום 208 יחידות הדיור הקיימות במקום

עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה, התחדשות עירונית בנתניהצילום: עידו אלונים
עדי כהן

לראשונה - הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) אישרה היום (ד') תוכנית התחדשות עירונית בפרויקט פינוי-בינוי בשכונת נורדאו בדרום נתניה.

במסגרת התוכנית, המתפרשת על פני כ-28 דונם, עתידות להיבנות 872 יחידות דיור, ב-14 מבנים בני 25-9 קומות, בצפיפות של כ-43 יחידות דיור לדונם. לצורך הקמת הפרויקט, יפונו שמונה מבנים הקיימים היום בשכונה ותיקה זו, הכוללים כ-208 יחידות דיור.

כאמור, זו תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה שאושרה על ידי הוותמ"ל, לאחר שבמהלך 2018 הוכרזו על ידי קבינט הדיור 11 מתחמים מועדפים לדיור של תוכניות להתחדשות עירונית, שכוללות בסך הכל 29 אלף יחידות דיור. התוכנית היא של קבוצת יובלים בבעלות איציק ברוך.

הדמיה, התחדשות עירונית בנתניהצילום: עידו אלונים

נוסף על הקמתן של יחידות הדיור, התוכנית כוללת גם כ-4,000 מ"ר בעבור שטחי ציבור, בהם עתידים לקום גני ילדים ומעון יום, לצד שטחים ציבוריים נוספים שישולבו במבני המגורים, וישמשו בעבור צרכי קהילה ותרבות.

תמהיל יחידות הדיור מתוכנן לכלול בתוכו גם דירות קטנות, עד 80 מ"ר, לצד דירות גדולות. תוכנית זו של הוותמ"ל קודמה על ידי עיריית נתניה ובאמצעות אלונים–גורביץ, אדריכלים ומתכנני ערים, ובניהול האדריכלית גלי דולב מחברת וקסמן גוברין גבע.

במסגרת הליך תכנון הפרויקט, נערכו כמה מפגשי שיתוף ציבור, נוסף על סקר שערך הוותמ"ל בקרב אוכלוסיית המתחם, על מנת ללמוד את מאפייניה. כפי שנטען מצד הוותמ"ל, תכנון הפרויקט נעשה בדגש על השתלבות במתחם העירוני הקיים בשכונה, על חיזוק קישוריות ונגישות להולכי רגל, ויצירת מרחב פנימי משותף עבור דיירי המתחם.

הדמיה, התחדשות עירונית בנתניהצילום: עידו אלונים

בהתייחסותו לאישור התוכנית, יו"ר הוותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים, אריאל יוצר, אמר: "פעילות הוותמ"ל ב-2018 כללה נדבך חדש של קידום תכניות פינוי-בינוי, והיום ובזמן שיא של שישה חודשים אישרה הוועדה סנונית ראשונה בתחום זה. התוכנית בקרית נורדאו בנתניה נערכה תוך תשומת לב מרשימה לציבור המתגורר בסביבת התכנית, ובולטת העובדה שדיירים המתגוררים בשכונה לא הגישו לתוכנית אף התנגדות. זאת, מתוך הבנה שמדובר בבשורה שצפויה להתניע מהלך להתחדשות אזור קרית נורדאו כולו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker