מנרב פרויקטים רכשה אופציה למגרש בטיילת תל אביב ב-11 מיליון שקל

על פי התב"ע ניתן להקים במקום 78 דירות יוקרה, כ-500 מ"ר מסחר ובית מלון שיכלול כ-276 חדרים ■ האופציה עליה חתמה מנרב ניתנת למימוש תמורת 51.7 מיליון שקל, עד למחצית חודש פברואר 2019

עדי כהן
עדי כהן
טיילת הרברט סמואל בתל אביב
טיילת הרברט סמואל בתל אביבצילום: אייל טואג
עדי כהן
עדי כהן

מנרב פרויקטים דיווחה היום (א') על רכישת אופציה למגרש בטיילת הרברט סמואל בתל אביב, בתמורה ל-11 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). החברה חתמה על הסכם סיחור האופציה בשותפות עם חברת א.ר. ראם, בבעלות האחים נקש ורז עודד. הקרקע המדוברת, המשתרעת על שטח של כ-1,067 מ"ר, מהווה כ-30% ממגרש הממוקם בין הרחובות הירקון, הרב קוק וגאולה. האופציה ניתנת למימוש בתמורה ל-51.7 מיליון שקל, לא כולל מע"מ, עד לאמצע חודש פברואר 2019.  

על המגרש חלה תוכנית בניין עיר (תא/3690) המייעדת אותו לשימושים מעורבים הכוללים מגורים, מסחר ומלונאות. על פי התב"ע, ניתן להקים על קרקע זו כ-8,000 מ"ר מגורים - 78 דירות יוקרה, כ-500 מ"ר מסחר ובית מלון שיכלול כ-276 חדרים, בשטח כולל של כ-12 אלף מ"ר. כיום, הקרקע משמשת כחניון מושכר, נוסף על מבנה מגורים חד קומתי בשטח של כ-180 מ"ר, שחלקו מושכר וחלקו מוחזק על ידי דייר מוגן.

עוד דיווחה החברה כי נחתם גם הסכם קומבינציה עם חלק (80%) מבעלי הקרקע הפרטיים המחזיקים ב-50% נוספים מהמגרש, בשטח כולל של כ-1,900 מ"ר. במסגרת ההסכם, יימכרו לחברת מנרב פרויקטים מלוא זכויות הבנייה השייכות למוכרים, עבור ייעוד מלונאות במגרש, בתמורה להקמת יחידות דיור למגורים לבעלי הקרקע, על פי יחס המרה שנקבע מראש בין הצדדים.

הקמת הפרויקט תלויה כאמור בהשלמת החתימה עם יתר בעלי הקרקע (20%), ובתנאים נוספים, בהם חתימת כלל בעלי הזכויות בעסקת הקומבינציה, ומימוש האופציה בחלקה הסמוכה. את החברות הרוכשות ייצגו בעסקה עו"ד ערן באלינט ועו"ד יאיר סלומון ממשרד שבלת ושות'.  

שתי החברות יחד עם שותפה שלישית מקדמות כיום תוכנית נוספת להקמת פרויקט יוקרתי המשלב מגורים ומלונאות,על קרקע נוספת הממוקמת במתחם שבין רחובות הירקון, גאולה ויונה הנביא, שאותה רכשו ב-2016 בתמורה ל-97 מיליון שקלים. 

דרור קוזניצקי, מנכ"ל מנרב פרויקטים, מסר בתגובה: "מדובר במגרשים האחרונים המיועדים לבניית מגורים ומלונאות על קו החוף של תל אביב ובכלל. כמו כן, פועלת החברה במסגרת תוכניות העבודה לאיתור, רכישה והשבחה של מגרשים בעלי ערך מוסף ייחודי, בעלי מיצוב עסקי גבוה ופוטנציאל השבחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ