פינוי בינוי ענק ברמת השרון: 6 מגדלים עם כ-680 יחידות דיור במקום 180 דירות

חברת אאורה דיווחה כי קיבלה היתר בנייה לשלב הראשון בפרויקט להקמת 678 יחידות דיור בשכונת מורשה בעיר, במקומן של עשרות יחידות דיור ישנות ■ הפרויקט כולל גם שטחי מסחר ועלותו הכוללת מוערכת בכ-850 מיליון שקל

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמייה של הפרויקט ברמת השרון
עדי כהן
עדי כהן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת השרון העניקה היתר בנייה לשלב הראשון בפרויקט התחדשות עירונית רחב היקף של חברת אאורה , בשליטת יעקב אטרקצ'י. הפרויקט כולל הקמה של 678 יחידות דיור, לצד 750 מ"ר שטחי מסחר. פרויקט זה נחשב לאחד מפרויקטי ההתחדשות העירונית הגדולים ביותר שיצאו לדרך עד כה, ועלות הקמתו מוערכת בכ-850 מיליון שקל. את הקמת השלב הראשוני של הפרויקט מלווה בנק דיסקונט, בעלו מוערכת של כ-310 מיליון שקלים.  

במסגרת הפרויקט ייהרסו שבעת בנייני הרכבת הישנים במתחם, שכוללים כ-180 דירות ישנות, ובמקומן צפויות להיבנות כאמור כ-680 דירות בשישה מגדלים חדשים. גובהו של כל מגדל יהיה כ-20 קומות, שיכילו שטחי מסחר בקומת הקרקע. הפרויקט יוקם במתחם הרחובות אילת, בית גוברין ותמנע שבשכונת מורשה.

השלב הראשון של הפרויקט יבוצע במתכונת של "בינוי פינוי", שמשמעותו היא ששני המגדלים הראשונים מתוך השישה שיוקמו בסך הכל, ייבנו על קרקע פנויה בתחום התוכנית, ללא צורך בפינוי ו/או הריסה של בתי תושבי השכונה. כך, יוכלו חלק מבעלי הזכויות לעבור מיד לדירתם החדשה וזאת ללא צורך במעבר ל"דירת ביניים". מתוך 240 יחידות המגורים המתוכננות, כ-64 מיועדות לדיירים ותיקים, נוסף על כ-176 יחידות המיועדות לשיווק לקהל הרחב. עד כה נמכרו מתוכן 112 יחידות דיור.

הפרויקט ישלב, כאמור, בנייה מרקמית עם שטחי מסחר בקומת הקרקע, לחיזוק ועיבוי רחוב אילת, לצד מגדלים בני 20 קומות. כמו כן, במסגרתו יוקמו גם שדרה ירוקה לאורך רחוב אילת, משני צדי הפרויקט, נוסף על שטחי מסחר, מדרכות רחבות, ופארק ירוק.

פרויקט אאורה כפוף לתב"ע הנמצאת בתוקף, בליווי בנקאי של בנק דיסקונט, ובליווי אדריכלי של משרד כנען שנהב אדריכלים. באאורה מעריכים שהשלב הראשון יסתיים בתוך כשלוש שנים. כיום, אאורה מקדמת 25 פרויקטים של התחדשות עירונית, בהם ארבעה פרויקטים משמעותיים ביהוד, קרית אונו, רמת השרון ורמת גן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker