ראש עיריית רמת גן: לא נוכל לתת היתרי בנייה במצב הנוכחי

כרמל שאמה הכהן דבק בהחלטה לעצור את כל התוכניות להתחדשות עירונית בעיר ■ "אני רוצה בנייה אבל אני צריך תשתיות. הבנייה הרסה את העיר, התושבים צעקו הצילו"

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהןצילום: ניר קידר

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, עומד על החלטתו לעצור את כל התוכניות להתחדשות עירונית בעיר. שאמה הכהן נכנס לתפקידו בחודש שעבר וההחלטה על עצירת אישור התוכניות הית אחת ההחלטות הראשונות שקיבל. ההחלטה סותרת את התחייבות העירייה בראשות קודמו ישראל זינגר לאשר לפחות 2,000 דירות במסגרת תוכניות ההתחדשות.

"אני לא רואה איך במצב הנוכחי של העיר אנחנו נותנים היתרי בניה ברמת גן, ולכן אנחנו הולכים לעבוד קשה ולשבור את הראש ביחד עם הממשלה איך לשנות את המצב הנוכחי, כי העיר והתושבים צריכים בנייה", אמר שאמה הכהן בכנס עיר הנדל"ן באילת. "כל עוד לא נצליח לשנות את המצב הנוכחי של משבר תקציבי עירוני ושל משבר תשתיות זה יהיה חוסר אחריות להעמיס עוד בנייה".

שאמה הכהן מתח גם ביקורת על הערים השכנות המקדמות תוכניות התחדשות עירונית חרף מצוקת התשתיות. "ניתנו היתרי בנייה ברמת גן כאילו אין מחר. נחמד לשמוע את שכני, ראש העיר בני ברק, מדבר על בנייה. קודם שיבנה גינות ירוקות לתושביו". הוא הוסיף כי "אני רוצה בנייה אבל אני צריך תשתיות - השלטון הוחלף כי אין תשתיות. הבנייה הרסה את העיר, התושבים צעקו הצילו".

יזמי בנייה רואים ברמת גן את אחת הערים שלהן פוטנציאל גדול לבניית עשרות אלפי דירות במסגרת תוכניות התחדשות עירונית. העיר משלבת מחירי קרקעות גבוהים וריבוי מבני מגורים ישנים בבנייה נמוכה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker