הצרות של דיירי גינדי TLV: "הקניון השתלט על 300 חניות"

כ-80 מדיירי המתחם בתל אביב עתרו נגד היזמים והעירייה, בטענה שמאות מקומות חניה שהיו מיועדים להם ולאורחיהם נוכסו לטובת הנהלת הקניון ובאי האזור המסחרי

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט גינדי תל אביב מעל קניון TLV
פרויקט גינדי תל אביב מעל קניון TLVצילום: דודו בכר

המתיחות בין דיירי מתחם גינדי TLV לבין יזמי הפרויקט בתל אביב לא פוסקת: כ-80 מדיירי המתחם הגישו בימים האחרונים עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בעיר, שבה הם טוענים כי 300 מקומות חניה שהיו מיועדים להם ולאורחיהם אינם עומדים לרשותם בפועל - אלא משמשים את הנהלת הקניון לטובת באי המתחם המסחרי. לטענת הדיירים, שימוש זה מהווה הפרה של הוראות התב"ע (תוכנית בניין עיר), שקבעה כי 20% מהחניות בפרויקט יוקצו לשימוש האורחים של דיירי המתחם.

בעתירה מבקשים הדיירים כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בנושא על מנת להבטיח כי חניית האורחים בפרויקט תהווה חלק מרכוש המשותף של כל בעלי הזכויות בו. "היזמים עושים שימוש יום יומי בחניות האורחים לטובת ניהול המרכז המסחרי ותוך כך מונעים מהעותרים ואורחיהם את השימוש החופשי והיומיומי לטובת חניות האורחים", נכתב בעתירה, שהגישו עורכי הדין שלומי סהר ונאור אילוז ממשרד גרשטיין סהר, נגד חברת מגדלי תל אביב, עיריית תל אביב, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה - וכן נגד ראש העירייה רון חולדאי, ומהנדס העיר (היוצא) עודד גבולי.

"חניות אורחים מהוות חלק בלתי נפרד מתקן החניה למגורים עבור דיירי מתחם המגורים, כאשר בפועל משמשות את המשיבות (חברת מגדלי תל אביב; י"ד) לטובת המרכז המסחרי שבבעלותן ו/או בניהולן. בתוך כך, המשיבים (העירייה ונושאי התפקידים הבכירים בה; י"ד) מתעלמים מהתכליות שהובילו להגדלת תקן החניה למגורים, הכולל את חניות האורחים, ואינם מבטיחים הוראותיו בתוכנית", טענו.

מעיריית תל אביב נמסר כי "בניגוד לנטען בעתירה, יישום חניות האורחים תואם את הוראות התב"ע שמטרתה להגדיל את תקן החניה, מעבר לזה שנקבע עבור דירות המגורים לטובת משתמשים אורחים שאינם דיירי הבניינים. זאת ועוד, התב"ע קובעת תוספת של עד 20% ממקומות החניה למגורים עבור חניות אורחים שלהם במתחם, אולם לא קובעת היכן ימוקמו חניות אלה ואף אינה קובעת כי הן חלק מהרכוש המשותף".

בעירייה טוענים שלפיכך "ההחלטה לנהל את מקומות החניה לאורחים כחניון ציבורי הינה החלטה סבירה התואמת את התוכניות. מעבר לכך, מדובר בסוגיה קניינית, במישור ההתקשרות בין הדיירים לבין חברת גינדי, ולא בסוגיה תכנונית הנוגעת להתנהלות העירייה או הוועדה המקומית".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker