דירה ב-550 אלף שקל בלבד - רק אם אתם יוצאי ישיבת אור עציון

איש העסקים היהודי אמריקאי אריק רוטנר החל לשווק מאות דירות לבוגרי הישיבה; מדובר בשכונת ענק שתכלול כ-3,200 דירות שתשווק גם לכלל הציבור

רנית נחום-הלוי

איש העסקים האמריקאי אריק רוטנר החל לשווק מאות דירות לבוגרי ישיבת אור עציון במחיר התחלתי של החל מ-550 אלף שקל. בשבוע האחרון החלה חברת שלומציון מקבוצת ציפחה אינטרנשיונל ורוטנר הייגיטס לשווק 300 דירות לבוגרי ישיבת אור עציון של הרב חיים דרוקמן בשל היות היזם - אריק רוטנר בוגר הישיבה.

במסגרת זו, שלחו היזמים, רוטנר, שלום וסרטייל ויוסי ולדמן מכתבים לכ-1,500 משפחות של בוגרי הישיבה להם צורפה ברכתו של הרב דרוקמן. בכנס לבוגרי הישיבה, שהתקיים ביום חמישי שעבר, נרשמו תוך שעות למעלה מ-200 מתעניינים לפרויקט, 50 מהם סגרו חוזה ושילמו מקדמה בסכום של כ-15,000 שקל.

מדובר בשכונת ענק בין קרית מלאכי לכפר ורבורג בצמידות לבאר טוביה שעתידה לכלול כ-1,500 יחידות דיור ותיקרא אחוזת רוטנר. את הקרקע, בשטח של כ-540 דונם, רכש רוטנר, אייל הון משיקאגו במהלך 2008 תמורת כ-95 מיליון שקל משלמה וחנניה גיבשטיין - לשעבר ראש עיריית ראשון לציון.

רוטנר, קידם מאז הרכישה תוכנית בניין עיר להכפלת השכונה לכ-3,200 יחידות דיור בבניינים של עד 22 קומות, שטחי מסחר בהיקף של כ-30,000 מ"ר בנוי, פארקים, שבילי אופניים, קניון ומרכזי ציבור וחינוך. תוספת זכויות הבניה בתוכנית החדשה טרם אושרו בוועדה המחוזית.

שלב ראשון של הפרויקט כולל בנייה של שבעה בניינים בני חמש קומות ו-300 דירות שייבנו לפי תקן הבנייה הירוקה. במסגרת השיווק שנעשה מכרה החברה דירות שני חדרים, כ-69 מ"ר וגינה בשטח של 40 מ"ר ב-550 אלף שקל, דירות שלושה חדרים, 90 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר ב-690 אלף שקל, דירות ארבעה חדרים בשטח של כ-101 מ"ר ומרפסת של כ-10 מ"ר נמכרה בכ-750 אלף שקל ודירות דופלקס 140 מ"ר עם גינה של 70 מ"ר נמכרה תמורת 1.1 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

החברה מציינת כי בכוונתה לשווק את הדירות לכלל הציבור ובשלבים הבאים תפעל בשיתוף מועדוני חברים אחרים לקידום הפרויקט.

אריק רוטנר הוא הבעלים של Brickyard Bank בשיקגו ובעליה של רשת בתי האבות הגדולה בארה"ב. בשנים האחרונות ביצע מספר עסקות נדל"ן בישראל על ידי חברות שבבעלותו. לפני כחצי שנה רכש באמצעות חברת פסגת טל קרקע במתחם שנלר בירושלים לבנייה של כ-218 דירות תמורת כ-161 מיליון שקל. מתחם שנלר הוא המתחם המבוקש ביותר במגזר החרדי הממוקם ברחוב מלכי ישראל ליד כיכר השבת ועתיד לכלול כ-600 דירות.

לפני כשנה רכשה חברת PAI - Preferred Asset Israel, בשליטת רוטנר ונוספים את בית האבות הצמוד למתחם שנלר - בית טובי העיר, קומפלקס של 7 קומות עם 220 דירות, תמורת כ-80 מיליון שקל.

עסקה משמעותית נוספת ביצע רוטנר ב-2007, כאשר רכש את מתחם אסם בבני ברק תמורת כ-96 מיליון שקל לבנייה עתידית של כ-191 דירות. בימים אלה מתמודד רוטנר על מכרזים נוספים ועתיד לבנות מאות דירות בעיקר לציבור הדתי-החרדי בישראל. נציגו של רוטנר בישראל הוא הבעלים של חברת סנ-חן שיווק ונדל"ן, ברוך ערבליך המשווק את הפרויקט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker