"הזוכה לא עמדה בתנאי הסף": הוקפא המכרז לבניית מעונות הסטודנטים בבאר שבע

בית המשפט הורה לאוניברסיטה להשהות את התקדמות הפרויקט, על רקע טענות של חברת סולל בונה, לפיהן מנרב לא עמדה בתנאי סף מרכזי של המכרז

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
אוניברסיטת בן גוריון
אוניברסיטת בן גוריוןצילום: אלי הרשקוביץ
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע הורה על עצירת הליכי המכרז להקמת 580 יחידות דיור למעונות סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, שבו זכתה לפני כחודש וחצי חברת מנרב הנדסה ובניין. בית המשפט הורה לאוניברסיטה להשהות את התקדמות הפרויקט, עד שיתקיים דיון בשבוע הבא. זאת על רקע טענות שהגישה חברת סולל בונה תשתיות בע"מ, מקבוצת שיכון ובינוי. לפי שיכון ובינוי, מנרב לא עמדה בתנאי סף מרכזי של המכרז – ולכן היתה מנועה מלגשת אליו מלכתחילה.

במסגרת מכרז שפורם לפני כחצי שנה, מנרב, שמשתייכת לקבוצת מנרב שבשליטת אברהם קוזניצקי, הגישה הצעה של 188 מיליון שקל. הפרויקט כולל בנייה של 14 מבני מגורים לסטודנטים, בני חמש קומות כל אחד, בשטח כולל של כ-33 אלף מ"ר, לצד שטחי מסחר וביצוע עבודות תשתית. מול מנרב התמודדו חברות נוספות, בהן כאמור קבוצת שיכון ובינוי ואשטרום, שהגישו לפי ההערכות הצעות הגבוהות בלפחות 10 מיליון שקל מההצעה הזוכה של מנרב.

בעתירה שהגישה שיכון ובינוי לבית המשפט, נטען כי מנרב לא שימשה בעברה קבלן ראשי בפרויקט מגורים הכולל בניינים בני 5 קומות לפחות. לטענת שיכון ובינוי, בפרויקט עיר הבה"דים - הפרויקט שהציגה מנרב לצורך טענתה לעמידה בתנאי הסף, לא מנרב שימשה קבלן ראשי, אלא חברת "מבט לנגב הקמה", שותפות שמנרב מחזיקה ב-51% ממנה.

שיכון ובינוי פנתה לאוניברסיטת בן גוריון כדי להצביע על החריגה של מנרב מתנאי הסף, אלא שהאוניברסיטה דחתה את הפנייה, והשיבה כי אין בכוונתה לשנות את החלטת ועדת המכרזים, וכי להערכתה אין לפסול את ההצעה של מנרב. למול זאת, טוענים בשיכון ובינוי כי פעילות מנרב פרויקטים בעיר הבה"דים לא ממלאת אחר דרישת המכרז, מאחר שמנרב בכובעה כבעלי חברת "מבט לנגב הקמה" שיתפה פעולה עם חברת אלקטרה.

בית המשפט ישמע בתחילת השבוע הבא את שני הצדדים, ובעקבות זאת יכריע לגבי תקינות הצעתה של מנרב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

במנרב דוחים את הטענות. מהחברה נמסר כי "העתירה הוגשה במעמד צד אחד. כלל הטענות שהוצגו על ידי שיכון ובינוי נבדקו ונדחו על ידי ועדת המכרזים. החברה סמוכה ובטוחה שלאחר שתשמע בבית המשפט, העתירה תידחה".

פרויקט הקמת מעונות הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון איננו פרויקט המעונות הראשון שמבצעת החברה. לפני כשנה החלה מנרב הנדסה בהקמת מעונות הסטודנטים במרכז הבינתחומי בהרצליה - בהיקף של 750 חדרים בשלושה מגדלים בני 13 קומות - וכן בהקמת מעונות סטודנטים נוספים בבעלות פרטית בבאר שבע.

החברה אף דיווחה בחודשים האחרונים לבורסה כי תקים קמפוס משרדים ותעשייה עבור החברות אפריקה נכסים ומכון ויצמן, בפארק ויצמן למדע בנס ציונה. הפרויקט יתפרש על שטח בנוי של כ-16 אלף מ"ר, ובנוסף יכלול חניון תת קרקעי בשני מפלסים בשטח של כ-28 אלף מ"ר, יבוצע בתמורה לכ-130 מיליון שקל, וצפוי לארוך כשנתיים וחצי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker