עיריית יבנה מקדמת פרויקטים לפינוי בינוי - במקום 188 דירות יבנו 1,008 דירות

העירייה מקדמת שני פרויקטים נוספים לפינוי בינוי בשני מתחמים בעיר, שיגדילו את היצע הדירות בעיר במאות דירות

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עיריית יבנה מקדמת מספר פרויקטים חדשים של פינוי בינוי להתחדשות עירונית ברחבי העיר, העשויים להגדיל את היצע הדירות במאות דירות. השבוע התקיים כנס הסברה ראשון לתושבים המתגוררים בשכונת רמות ויצמן במרכז יבנה, בין הרחובות האלון-האקליפטוס, והוא המתקדם ביותר.

הדמייה - פינוי בינוי ביבנה - חזית לרחוב האלון

בכנס השתתפו ראש העיר צבי גוב-ארי, מהנדס העירייה דוד שטרית, מנהל החברה המנהלת מטעם משרד הבינוי והשיכון אורי הורוביץ, ונציגי היזמים שפעלו עם העירייה - חברת 'נופים' מקבוצת פלוטקין וקבוצת 'בהרי', שהציגו את עיקרי התוכנית. הכנס נועד להציג לדיירים לראשונה את הפרויקט המתוכנן, ולהדריך אותם להגיע לשיתוף פעולה עם היזמים שפעלו עם העירייה. מעיריית יבנה נמסר כי הדיירים יצטרכו להתקשר מבחינה חוזית עם היזמים, וכי שיתוף הפעולה שנעשה עם היזמים בשנים האחרונות אינו מחייב את הדיירים.

מתחם האלון ממוקם לאורכו של נחל יבנה, ובו 188 דירות במבנים בני שתי קומות וצמודי קרקע. הבינוי החדש יאפשר בנייה של 1,008 דירות בבנייני מגורים מודרניים, בעלי עד 12 קומות, בסמוך לפארק 'נחל יבנה'.

במקביל לפרויקט זה, הניעו ראש עיריית יבנה ומשרד הבינוי והשיכון בשנים האחרונות תהליך להכרזת שני מתחמים נוספים בעיר, המיועדים לפינוי בינוי. שכונת נאות אשכול, בין הרחובות הכלנית-השושנים כולל כיום 88 דירות קיימות, והבינוי המוצע יאפשר 432 דירות בבניינים בני 12 קומות. מתחם נוסף באותה שכונה, הנקרא "שיכון חיסכון" בשדרות דואני, העצמאות בוכריס ושבזי, כולל כיום 96 דירות - ובו מתוכננות להיבנות 286 דירות. תוכניות אלו קיבלו את אישור הממשלה לאחר בדיקת היתכנות בוועדה בין-משרדית במשרד הבינוי והשיכון, והן אושרו בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

"התחייבתי להביא לשכונה בשורה חדשה", אמר ראש העיר גוב-ארי. "העיר יבנה עברה בארבעת העשורים האחרונים תהפוכות רבות. שכונות נווה-אילן ונאות-בגין נבנו, אך רחוב האלון והשכונות הוותיקות נותרו במקום - ועל כן קבעתי לעצמי שכל התפתחות עתידית תשפיע גם על השכונות הוותיקות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ראש העיר התייחס לתהליך הארוך שעבר הפרוייקט עד לאישורו הסופי, וציין כי התושבים יקבלו הקלות והטבות מיסוי הכוללות פטור מהיטל השבחה, פטור ממס שבח, פטור ממס רכישה ופטור מדמי הסכמה למינהל בבנייה רוויה. "מסתובבים בשטח מספר יזמים. כרגע יש יזם שמקדם את התהליך, והקשר החוזי הוא בין התושבים ליזם. עיריית יבנה עומדת בתווך על מנת לוודא שהתושבים אכן עושים עסקה טובה, ונמצאים על קרקע בטוחה. העירייה איננה חלק מהמו"מ, אך לא נרצה שאף אחד יפגע".

גוב-ארי סיכם את דבריו באומרו כי "הייתי רוצה שבעוד 4-5 שנים רחוב האלון ישקוק חיים חדשים. לדעתי זו הזדמנות אדירה להגיע לפתרון, ומבחינתי לראות את התושבים בבתים חדשים ומרווחים יהיה שיא השיאים. הייתי רוצה להמשיך לבנות שכונות חדשות בדרום, ולראות את כל המתחמים שיזמנו לפינוי בינוי ממתממשים ומתפתחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker