הפחתת חובות של 2.5 מיליארד שקל: חברת החשמל העבירה עשרות דונמים לרשויות מקומיות

הסדר הנכסים של חברת החשמל שמימושו החל אמש, יאפשר לעיריית תל אביב ולרשויות נוספות להרחיב את היצע הדיור בתחומן, על פני עשרות דונמים שעד כה היו תפוסים על ידי נכסי חברת החשמל ■ בין הנכסים שהועברו: שטחים נרחבים באזור תל ברוך, רדינג ופארק הירקון

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת הכוח רדינג
תחנת הכוח רדינגצילום: אביבה עין-גיל

הסדר הנכסים של חברת החשמל מתממש עם העברתם של עשרות דונמים לרשויות מקומיות, בראשן עיריית תל אביב. במסגרת זו קיבלה עריית תל אביב לידיה אתרים רבים באזור תחנת הכוח רדינג, חוף תל ברוך, שכונת בבלי ומקומות נוספים. אתרים אלה מצטרפים לעשרות דונמים שאותם העבירה חברת החשמל לרשויות בחיפה, אשדוד, באר שבע וחדרה, שבהם ממוקמים מתקני תשתית.

מהלך זה מגיע לאחר שחברת חשמל, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ותל אביב-יפו, חתמו בינואר האחרון על הסכם באשר להסדר נכסיה של חברת חשמל, במטרה להגדיל את היצע הקרקעות בלב אזור הביקוש בתל אביב ובערים נוספות, לטובת הגדלת היצע הדיור והקמת אזורי תעשייה ומסחר. בתמורה צפויה חברת החשמל לזכות בהפחתת חובות בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל.

על פי ההסכם, חברת החשמל צפויה לפנות את נכסיה בשטחים אלה, הכוללים בין השאר את שטחי אתרי הדלק 1, 3 ו-4, השייכים לתחנת הכח רדינג. בנוסף תפנה שטחים בחיפה, אשדוד, באר שבע ושטחים של מתקן ההתפלה בחדרה.

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל, התייחס למהלך ואמר כי "מדובר בהישג חשוב ונדרש להסדרת נכסי הנדל"ן של החברה, אשר בראש ובראשונה יביא לפינוי שטחים יקרים ממרכז תל אביב לטובת הציבור. ההסדר יניב לחברה הן הכנסות, הן חיסכון, ובעיקר ישפר באופן משמעותי את האיתנות הפיננסית של החברה. אלו הם צעדים אסטרטגיים-ניהוליים המתבקשים בעידן של רפורמה במשק החשמל".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker