רשות מקרקעי ישראל עצרה את שיווק הדירות של גינדי באור יהודה

חברת גינדי גרדנס זכתה בפרויקט מחיר למשתכן לשיווק כ-1,400 דירות באור יהודה ■ את הדירות המיועדות לשוק החופשי - היא החליטה להפנות בעיקר לעמיתי מועדון הצרכנות חבר ■ האגודה לזכויות האזרח טוענת כי מדובר זו אפליה - ורמ"י דרשה לעצור את שיווק הדירות

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יריד מכירות של גינדי עבור מועדון הצרכנות של חבר. למצולמים אין קשר למאמרצילום: תומר אפלבאום

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הורתה לגינדי גרדנס - חברה בת של גינדי שזכתה במכרז מחיר למשתכן לבניית כ-1,400 דירות באור יהודה - להפסיק את השיווק של הדירות המיועדות לשוק החופשי (כ-300 מתוך סך הדירות), בעקבות פנייה של האגודה לזכויות האזרח החליטו ב.

"גינדי משווקת את הדירות כאילו הן מיועדות אך ורק לחברי מועדון חבר'(מועדון צרכנות לאנשי קבע המשרתים בכוחות הביטחון), אך הדבר מנוגד לתנאי המכרז שבגינו זכתה החברה בקרקע", נכתב בפנייה של האגודה לזכויות האזרח אל רמ"י. באגודה טוענים כי אין זו הפעם הראשונה שגינדי גרדנס נוהגת באופן זה, ומציגה פרסומת מטעה שבה נראה כי שיווק הדירות מיועד בבלעדיות לחברי מועדון חבר. לטענתם, כך היה כבר בעבר בפרויקט אחר ברחובות.

באגודה סבורים כי שיווק של קרקעות מדינה המיועדות לכלל אזרחיה, המבוסס על תנאי של שירות קבע בצה"ל, הוא מהלך מפלה לא לצורך. "החברה לא הציגה כל טעם ענייני למכור את הדירות רק למי שבחר קריירה צבאית או בשירותי הביטחון", נכתב בפנייה.

רשות מקרקעי ישראל קיבלה את הטענות המובאות והורתה לגינדי גרדנס לעצור את השיווקים של יחידות הדיור המיועדות לשוק החופשי, עד שיתבהר מצב הדברים, בהנחיית היועצת המשפטית של רמ"י. הרשות גם הפנתה לחברה שאלות לגבי קצב המכירה לאוכלוסייה שכבר רכשה את הדירות בפרויקט באור יהודה.

בתגובה לפנייה השיבו ממועדון הצרכנות חבר כי הפנייה של האגודה לזכויות האזרח היא חסרת בסיס. עו"ד יחיאל כשר ממשרד תדמור ושות' הסביר כי מכירת הדירות פתוחה לציבור הרחב. "עמיתי מועדון חבר רק זוכים להנחה, דבר המקובל גם על האגודה לזכויות האזרח. טוב היתה עושה האגודה לו היתה בודקת את העובדות קודם לפנייתה אליכם".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הפרסומת לעמיתי מועדון חבר בפרויקט מחיר למשתכן באור יהודה. צילום מסך מתוך עמוד האינטרנט של הפרויקט
הפרסומת לעמיתי מועדון חבר בפרויקט מחיר למשתכן באור יהודה. צילום מסך מתוך עמוד האינטרנט של הפרויקט

בעמוד האינטרנט, שנבנה כדי לקדם את הדירות המוגרלות לעמיתי חבר, לא נקוב מספר הדירות המוצעות לחברי מועדון הצרכנות, ולכן אין לדעת בבירור האם החברה ייעדה את כלל הדירות המשווקות בשוק החופשי, עבור עמיתי חבר. בפרסומת מוצעת דירת 4 חדרים בשטח של 111 מ"ר החל ב-1.97 מיליון שקל, ודירת 6 חדרים של 146 מ"ר החל ב-2.5 מיליון שקל לעמיתי חבר, בהשוואה ל-2.8 מיליון שקל, המחיר המוצע לציבור הרחב. הדירות המוצעות הן הדירות הגדולות והיקרות ביותר בפרויקט.  

פרויקט גינדי גרדנס כבר עלה לכותרות כאשר קבוצת זוכים עתרה לבית המשפט נגד הפרת תנאי המכרז והארכת מועד מסירת הדירות מעבר למועד המותר. רק לאחר התערבותו של יו"ר מטה הדיור זאב בילסקי, הגיעו הצדדים להבנות לגבי לוחות הזמנים.

מגינדי גרדנס נמסר כי "כפי שכבר הבהרנו לפני מספר שבועות לפניית האגודה לזכויות האזרח ואף יידענו את רשות מקרקעי ישראל, מכירת דירות השוק החופשי בפרויקט בית בפארק באור יהודה פתוחה לכלל הציבור ואין במבצע המכירות ליתן בלעדיות לרכישת הדירות בפרויקט לחברי מועדון חבר אלא מתן הטבות שונות לחברי מועדון חבר לרבות הנחה על המחיר המפורסם. המכירה הינה לקהל הרחב ואנו מזמינים את כלל הציבור לרכוש דירות בפרויקט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker